skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«حال» با ۴ میلیون مشترک آغاز به کار کرد

سمانه سمیع تحریریه

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سرویس حال

«مشورپ» به عنوان سرویس سلامت آپ که از این پس با نام «حال» فعالیت می‌کند، اعلام کرده است در یک سال گذشته تعداد کاربران خود را از ۲۰ هزار نفر به چهار میلیون نفر رسانده است.

به گزارش پیوست، علی‌اکبر فراهانی مدیرعامل آسان پرداخت با اشاره به تغییر نام سرویس سلامت آپ از «مشورپ» به «حال» به ارائه گزارش عملکرد این مجموعه در دو سال گذشته پرداخت و گفت امکان پرداخت اعتباری و اقساطی در این پلتفرم نیز برای کاربران فراهم شده است.

امکان پرداخت اعتباری سرویس سلامت آپ

فراهانی با برشمردن مزایای رقابتی «حال» به امکاناتی جدید در این پلتفرم اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن شرایط تورمی و سخت اقتصادی در جامعه و با هدف گسترش خدمات حوزه سلامت، امکان پرداخت اقساطی و سرویس اعتباری در پلتفرم حال را فعال کرده‌ایم تا افراد بتوانند روند درمان را سریع‌تر و راحت‌تر طی کنند.

او در ادامه شرایط استفاده از سرویس اعتباری را این‌چنین توضیح داد: شرایط اقساط سرویس اعتباری مجموعه آسان پرداخت در قالب همکاری با دو مجموعه آپ سان و تالی خواهد بود. اعتبار از ۲۵۰ هزار تومان تا ۵۰ میلیون و شرایط بازپرداخت اعتبار ۱۲ ماهه است و تاکنون ۱۱۰ هزار نفر از سرویس اعتبار تالی برای دریافت خدمات استفاده کرده‌اند و سرویس خدمات اعتباری با بررسی کد ملی و حساب بانکی افراد انجام می‌شود.

فراهانی در ادامه توضیح داد مشورپ سرویس سلامت آپ، از مرداد ۹۸ آغاز به کار کرده بود اما با شیوع کرونا کاربران بیشتری از آن استفاده کرده‌اند و حالا پس از دو سال آنها تصمیم گرفته‌اند نام مشورپ را به حال تغییر دهند. فراهانی دلیل انتخاب نام «حال» را تلاش این پلتفرم برای ایجاد حال بهتر در شرایط جسمی و روحی افراد جامعه عنوان کرد.

امین دولتی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل حال (مشورپ) ،نیز با اشاره به موضوع سلامت در جامعه و حمایت مسئولانه آسان پرداخت در زمینه سرویس سلامت آپ ادامه داد: هدف اول پلتفرم «حال» گسترش ارائه خدمات سلامت به شکل غیرحضوری و دسترس‌پذیر کردن حوزه روانشناسی سلامت برای عموم جامعه است. خدمات آنلاین این پلتفرم عبارت است از امکاناتی مثل ویزیت آنلاین، امکان دریافت نسخه‌های الکترونیکی و خدمات درمانی، مشاوره‌ای و آزمایشگاهی به صوت آنلاین.

امین دولتی و علی اکبر فراهانی
«حال» امکان پرداخت اعتباری را برای کاربران فراهم کرده است.

۴ میلیون کاربر از پلتفرم حال استفاده کرده‌اند

به گفته فراهانی، از سال ۹۹ تا سال ۱۴۰۰ بیست هزار کاربر این پلتفرم به چهار میلیون کاربر افزایش پیدا کرده‌اند و در حال حاضر ۱۷۰۰ پزشک و مشاور روانشناسی روی این پلتفرم خدمات ارائه می‌دهند و ۳۰۰ مرکز خدماتی سلامت از جمله آزمایشگاه و بیمارستان‌‌ها با این پلتفرم قرارداد خدمات آنلاین دارند.

همچنین به گفته او تمرکز فعلی پلتفرم حال در تهران مشهد، قم، تبریز، شیراز، اهواز، اصفهان و گرگان است و به زودی می‌خواهند در سایر شهرستان‌ها و روستاها خدمات ارائه دهند تا هدف اصلی این مجموعه یعنی دسترس‌‌پذیری محقق شود. فراهانی به دسترس‌پذیری پلتفرم «حال» در کشور امارات و ترکیه نیز پرداخت و گفت درآمد این پلتفرم در یک سال، از ماهانه ۵۰ میلیون تومان به دو میلیارد تومان رسیده است.

محمدرضا اسکندریون رئیس هیات مدیره آسان پرداخت نیز از همکاران حوزه سلامت دیجیتالی خواست استارت‌آپ‌های جدید را به دیده تهدید نگاه نکنند و اکوسیستم را برای همکاری و توسعه فعالیت‌های این حوزه آماده کنند.

فراهانی درباره روند رو به کاهش شیوع کرونا و استقبال بیشتر از خدمات حضوری نیز توضیح داد: درست است که خدمات غیرحضوری و خدمات مختص کرونا مثل تست پی‌سی‌آر به شدت کاهش یافته است و ما از اوج دریافت خدمات غیرحضوری فاصله گرفته‌ایم اما تمام افرادی که راحتی خدمات آنلاین در حوزه سلامت دیجیتالی را تجربه کرده‌اند مخاطبان اصلی اپ‌هایی مثل «حال» خواهند شد.

دولتی نیز با تایید صحبت‌های فراهانی گفت: هرگز به آمار و ارقام قبل از کرونا بازنمی‌گردیم و کرونا حوزه سلامت دیجیتالی را متحول کرده است و مخاطبان بیشتری به آن تمایل پیدا کرده‌اند. ضمن اینکه ما با چشم‌اندازی فراتر از کرونا حال را طراحی کرده‌ایم و بازار هدف ما ارائه خدمات برای پزشکان و بیماران شهرستانی نیز هست.

فراهانی در پایان نشست گفت: گرچه ما بزرگ‌ترین سهامدار پلتفرم حال هستیم اما هیچ‌گونه محدودیتی برای این پلتفرم قائل نشده‌ایم و «حال» می‌تواند روی سایر سوپراپلیکیشن‌ها و سایت‌ها نیز وب‌سرویس خود را ارائه دهد.

https://pvst.ir/cbf
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو