skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قانون‌گذاران آمریکایی در مورد تولید چیپ تصمیم‌گیری می‌کنند

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

  کنگره آمریکا می‌خواهد یک بودجه ۵۲ میلیارد دلاری را به یارانه تولید نیمه‌رسانا اختصاص دهد با این برنامه می‌خواهد اقدام به تقویت قدرت رقابتی آمریکا در مقایسه با تکنولوژی چین کند.

به گزارش پیوست طبق گزارش منتشر شده از سوی رویترز، سنای آمریکا نسخه‌ای از این قانون را در ژوئن ۲۰۲۱ به تصویب رساند و مجلس نمایندگان هم قانون مشابهی را در ماه فوریه (۲۰۲۲) تایید کرد. حالا بیش از ۱۰۰ قانون‌گذار مجلس سنا و نمایندگان برای یک «کمیته کنفرانس» دعوت شده‌اند که اولین جلسه خود را روز پنجشنبه ۱۲ مه برگزار می‌کند. با این حال به گفته دستیاران کنگره، احتمالاً تحقق یک توافق نهایی ماه‌ها زمان می‌برد.

کمبود چیپ یکی از موضوعات مهم است که صنایع خودروسازی و الکترونیک را با مشکل مواجه کرده و بسیاری از شرکت‌ها مجبور به کاهش تولید خود شده‌اند.

سناتور مارک وارنر پیشتر در مصاحبه با رویترز گفت: «اینکه این‌قدر طول کشیده بسیار عجیب است.» به گفته او در همین دورانی که ایالات متحده روند بررسی بسته‌های حمایتی را آغاز کرده است، کشورهای دیگری مثل آلمان بسته‌های حمایتی جدیدی را هم نهایی و اجرایی کرده‌اند.

وارنر می‌گوید بدون اقدام کنگره، برخی از سرمایه‌گذاری‌های عظیم تولید چیپ در آمریکا به مشکل می‌خورد.

مجلس سنای آمریکا در ۴ مه برای اطلاع‌رسانی در مورد موضوعات مختلف به مذاکره‌کنندگان، طرح‌های متعددی ارائه کرد.

با اینکه الزامی متوجه این طرح‌ها نیست، اما شمایلی از آنچه را سناتورها برای قانون نهایی در نظر دارند و احتمالاً رأی لازم را برای تبدیل شدن به قانون دریافت می‌کند به تصویر می‌کشد.

قانونی که در ژوئن ۲۰۲۱ به تصویب سنا رسید ۵۲ میلیارد دلار را به حوزه چیپ و ۲۰۰ میلیارد دلار را به تقویت نوآوری علمی و فنی آمریکا اختصاص داده‌است اما این طرح قانونی در مجلس نمایندگان به مشکل خورد.

مجلس نمایندگان هم نسخه‌ای از این قانون را با ۵۲ میلیارد دلار بودجه برای بخش چیپ‌ها به تصویب رسانده که البته در بخش علم و تکنولوژی تفاوت‌های جدی با نسخه قبلی دارد.

طرح جدید پیشنهادهایی را در زمینه بازرگانی شامل شده که در قانون مد نظر سنا اشاره‌ای به آنها نشده بود. قانون مد نظر مجلس نمایندگان همچنین به خاطر رفتار چین با اویغورها برای این کشور تحریم‌های جدیدی در نظر گرفته است.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/cbd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو