skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دستگیری فردی به نام «ما» ارتباطی با بنیان‌گذار علی‌بابا ندارد

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

جمله‌ای یک‌خطی به سرعت توجه رسانه‌ها و پلتفرم‌های خبری چین و جهان را جلب کرد. فردی به نام «ما» به اتهام «همکاری با نیروهای ضد چین خارج از کشور» و «دامن زدن به جدایی‌طلبی» روز ۲۵ آوریل دستگیر شد. همین خبر و شباهت نام خانوادگی بنیان‌گذار علی‌بابا (جک ما) با متهم این داستان باعث سقوط ۲۶ میلیارد دلار از ارزش بازار علی‌بابا در کمتر از چند دقیقه شد.

به گزارش پیوست، هو شیجین (Hu Shijin)، سردبیر سابق روزنامه دولتی گلوبال‌تایمز، در شبکه اجتماعی ویبو (جایگزین چین برای توییتر)، ارتباط این خبر با جک ما را رد کرد. او می‌گوید نام فرد مورد نظر سه‌حرفی است و نام چینی جک‌ما «Ma Yun» تنها دو حرف دارد (در پی انتشار این اطلاعات CCTV گزارش اصلی خود را بر اساس ارزیابی هو به‌روزرسانی کرد).

از سوی دیگر گلوبال‌تایمز در گزارشی اعلام کرد فرد متهم متولد ۱۹۸۵ در شهر ونژو است، در حالی که جک ما در سال ۱۹۶۴ در هانگژو متولد شده است و به عنوان مسئول تحقیق و توسعه یک شرکت تکنولوژی و اطلاعات مشغول است.

پیرو شفاف‌سازی اخبار، سهام علی‌بابا تا پایان روز بیشتر ضرر خود را جبران کرد. واکنش بازار به این موضوع یکی دیگر از نشانه‌های جو مبهمی است که در پی سرکوب‌های دولت چین بر بخش تکنولوژی این کشور از سال ۲۰۲۰ شکل گرفته است.

منبع: thevalleypost

https://pvst.ir/cau

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو