skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

لینکدین به دلیل تبعیض علیه زنان ۱.۸ میلیون دلار جریمه شد

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

لینکدین باید به دلیل تبعیض در پرداخت حقوق بین کارمندان مرد و زن طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، ۱.۸ میلیون دلار به کارکنان زن خود پرداخت کند. او در این دوره به ۶۸۶ کارمند زن خود کمتر از مردان در همین دوره حقوق پرداخت کرده است.

به گزارش پیوست، به نقل از نیویورک‌تایمز، طبق اعلام وزارت کار ایالات متحده آمریکا، لینکدین حق درآمد برابر را از ۶۸۶ نفر از کارکنان زن خود در دفتر سان‌فرانسیسکو و دفتر مرکزی‌اش در سانی‌ویل کالیفرنیا نقض کرده است. این ۶۸۶ زن در بخش‌های مهندسی، بازاریابی و محصول فعالیت داشتند.

این آژانس پیرو یک ارزیابی معمول، متوجه شد این زنان «از لحاظ آماری پرداختی بسیار کمتری» نسبت به همتایان خود دارند. بر اساس توافق صورت‌گرفته بین لینکدین و وزارت کار، این تفاوت درآمدی حتی «با در نظر گرفتن توجیه‌های مشروع» نیز همچنان حس می‌شود.

جین سوهر، مسئول منطقه‌ای بررسی پیروی از طرح‌های قراردادی فدرال در وزارت کار، در بیانیه این آژانس گفت: «این توافق درک بهتر لینکدین از تعهداتش به عنوان یک پیمانکار فدرال را تضمین می‌کند.»

لینکدین، شرکت زیرمجموعه مایکروسافت، هم در بیانیه‌ای که منتشر کرد، تبعیض علیه کارکنان خاص را رد کرده است. در این بیانیه آمده است: «با وجود توافق بر سر این موضوع، ما با ادعای دولت موافق نیستیم.»

طبق متن این مصالحه، توافق صورت‌گرفته شامل پرداخت مبلغ ۱.۷۵ میلیون دلار غرامت و بیش از ۵۰ هزار دلار جبران خسارت به زنان متاثر از این اتفاق است.

طبق اعلام وزارت کار، لینکدین در بخشی از این بیانیه متعهد شده که در سه سال آینده و پس از ارزیابی سیاست‌های جبران خسارت و تنظیم درآمدی، گزارش‌هایی برای این آژانس ارسال کند. این شرکت همچنین با اجرای یک برنامه آموزشی در مورد «تعهدات تبعیض‌زدایی» موافقت کرده است.

طبق گزارش لینکدین، کارکنان زن این شرکت در سال گذشته در ازای هر یک دلار درآمد کارکنان مرد، ۰.۹۹۹ دلار درآمد داشتند. بر اساس آمار منتشرشده در وب‌سایت این شرکت، لینکدین بیش از ۱۹ هزار کارمند در سراسر جهان دارد.

در بیانیه این شرکت آمده است: «اگر کارهای مشابه را مقایسه کنید، لینکدین حقوقی منصفانه و مساوی به کارکنانش پرداخت کرده است.»

پیمانکاران فدرال بنا بر فرمان اجرایی سال ۱۹۶۵، موظف‌اند «موقعیتی یکسان» در اختیار کارکنان خود قرار دهند و حق تبعیض بر اساس جنسیت، هویت جنسی یا دیگر فاکتورها را ندارند.

در آمریکا به طور کلی، زنان درآمد کمتری نسبت به مردان دارند. طبق گزارشی که اداره آمار کار ایالات متحده منتشر کرده است، در سال ۲۰۲۱، زنانی که به صورت تمام‌وقت کار می‌کنند ۱۷ درصد در مقایسه با همتایان مرد خود درآمد کمتری داشتند.

شرکت‌های تکنولوژی به طور خاص هدف چنین انتقاداتی قرار گرفته و بر سر ارائه فرصت‌های یکسان کاری به زنان و رنگین‌پوستان نقد شده‌اند.

گوگل در ماه فوریه ۲۰۲۱، به دنبال اتهامات مربوط به تصمیمات استخدامی و جبران خسارتی که باعث تبعیض علیه متقاضیان و کارکنان زن و آسیایی این شرکت شده بود با جریمه ۳.۸ میلیون دلاری با وزارت کار موافقت کرد.

پینترست هم در توافقی با مقامات ایالتی راد آیلند (Rhode Island) در نوامبر ۲۰۲۱ متعهد شد ۵۰ میلیون دلار برای اصلاحات سازمانی خود هزینه کند تا مشکل تبعیض این شرکت علیه زنان و رنگین‌پوستان را رفع کند.

منبع: NYTimes

 

https://pvst.ir/cat

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو