skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پایان کار وب‌سایت الکسا؛ شرکت رده‌بندی و سئوی آمازون به کار خود پایان می‌دهد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وب‌سایت Alexa.com، از زیرمجموعه‌های آمازون که سایت‌های مختلف را رده‌بندی و تحلیل می‌کرد، به کار خود پایان داد.

به گزارش پیوست، به نقل از دیرکت‌کانکت، الکسا دات‌کام در واقع زیرمجموعه‌ای از شرکت آمازون است که مجموعه‌ای از خدمات سئو را در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارد و سایت‌ها را بر اساس شهرت‌شان رده‌بندی می‌کند.

این وب‌سایت با یک پست وبلاگی در همین باره، خبر پایان دو و نیم دهه فعالیت خود را منتشر کرد: «ما ۲۵ سال پیش الکسا اینترنت را بنیان‌گذاری کردیم. پس از دو دهه فعالیت، طی تصمیمی دشوار قرار است در روز اول مه ۲۰۲۲ وب‌سایت Alexa.com را بازنشسته کنیم. از اینکه ما را به عنوان منبع خود برای تحقیق، تحلیل رقابتی، جست‌وجوی کلید‌واژه و کارهای دیگر انتخاب کردید ممنونیم.»

این شرکت پیش از پایان کار خود مدتی پذیرش مشترکان جدید را متوقف کرد و از روز یکشنبه اول مه اگر به آدرس این وب‌سایت مراجعه کنید، با پیغام پایان خدمات مواجه می‌شوید. با این حال طبق اعلام این وب‌سایت، APIهای مرتبط با الکسا تا ۸ دسامبر ۲۰۲۲ به کار خود ادامه می‌دهند.

هشدار پایان خدمات وب‌سایت Alexa.com

وب‌سایت الکسا دات‌کام با وجود شهرت بالایی که در دوران اولیه اینترنت داشت در چند سال گذشته با کاهش ترافیک مواجه بود و ترافیک این وب‌سایت پیش از پایان کار به کسری از بازدیدکنندگان گذشته رسیده بود که احتمالاً همین موضوع باعث شده تا این شرکت به فعالیت ۲۵ ساله خود پایان دهد.

این وب‌سایت با وجود پشتوانه بزرگی مثل شرکت آمازون توان رقابت و همپایی با رقبای خود را نداشت. شهرت ابزارهای گوگل، با توجه به عمق نفوذ گوگل در این بازار، تلاش برای رقابت در این حوزه را به امری بیهوده بدل کرد.

منبع: DirectConnect, Voi

https://pvst.ir/cal

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو