skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«نوشن» کاربران ایرانی را بلاک کرد

فاطمه نظر محمدی عضو تحریریه

۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

نرم‌افزار نوشن

نرم‌افزار مدیریت پروژه «نوشن»(notion) حساب کاربران ایرانی را بلاک یا معلق کرد، در ایمیل‌هایی که برای کاربران ارسال شده است دلیل بلاک یا معلق شدن حساب کاربران تحریم‌های آمریکا عنوان شده است.

به گزارش پیوست، نرم‌افزار نوشن که یکی از حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت پروژه است، از زمان شیوع ویروس کرونا محبوبیت بیشتری میان کاربران ایرانی پیدا کرده است.

این نرم‌افزار با وجود آنکه قابلیت مدیریت پروژه‌های شخصی را نیز دارد اما اساساً برای مدیریت پروژه‌های بزرگ طراحی شده است. تسک‌های ایجادشده در این نرم‌افزار، بلوک نام دارند. نوشن تا هزار بلوک رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد و استفاده بیش از این تعداد بلوک نیازمند پرداخت هزینه اشتراک ماهانه است. هزینه اشتراک برای استفاده شخصی ماهانه چهار دلار و هزینه اشتراک برای استفاده تیمی، ماهانه هشت دلار به ازای هر کاربر است. برخی از قابلیت‌های برجسته از میان ویژگی‌های متعدد نوشن عبارت‌اند از: امکان ایجاد سطح‌بندی اولویت‌های انجام کار، تاریخ شروع و پایان، تعداد افراد درگیر در یک تسک، وضعیت حال حاضر تسک، قابلیت کامنت‌گذاری برای هر تسک، منشن کردن افراد، آپلود کردن انواع فرمت‌های مختلف فایل و اعمال فیلترهای متنوع به منظور نمایش لیست وظایف کاربران. این نرم‌افزار همچنین به‌ صورت آنلاین نشان می‌دهد هر کاربر اکنون بر کدام تسک تمرکز دارد.

نوشن کاربران ایرانی را بلاک کرد
نامه ارسالی از سوی نرم‌افزار نوشن برای کاربرانی که حساب‌شان تعلیق شده است.

اما در روزهای اخیر کاربران گوناگونی پیام‌هایی را از سوی این نرم‌افزار به اشتراک گذاشته‌اند که مبنی بر ایجاد محدودیت در دسترسی به دلیل آی‌پی مورد استفاده‌شان است. به‌ نظر می‌رسد «نوشن» آن دسته از کاربران خود را که با آی‌پی ایران و روسیه متصل می‌شدند بلاک کرده است.

نوشن کاربران ایرانی را بلاک کرد
کارشناسان این حوزه پیشنهاد می‌دهند کاربران از اطلاعات خود روی نوشن بک‌آپ بگیرند.

این در حالی است که این امر به نظر موجب از دست رفتن اطلاعات کاربران مسدودشده نیز می‌شود، از این رو در مدت اخیر از سوی برخی کاربران فضای مجازی توصیه شده است که کاربران ایرانی «نوشن» از اطلاعات حساب خود نسخه پشتیبان تهیه کنند.

https://pvst.ir/c7f

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو