skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز توسعه فناوری اطلاعات امنیت و هوشمندسازی در دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌شود

۲۹ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز توسعه فناوری اطلاعات امنیت و هوشمندسازی

کلیه دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور ملزم به ایجاد مرکز «توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی» ذیل بالاترین مقام دستگاه اجرایی شده‌اند.

به گزارش پیوست، طبق مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات مرکز توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی باید از محل تجمیع واحدهای سازمانی مربوط و بدون ایجاد بار مالی مازاد تشکیل شوند.

دستگاه‌های اجرایی برای انتصاب معاون یا رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی باید با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هماهنگ باشند.

دستورالعمل ضوابط انتصاب شامل ویژگی‌های احراز صلاحیت مشاغل مورد نظر نیز باید از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور ظرف یک ماه تهیه و ابلاغ شود.

به منظور ایجاد هماهنگی در سطح دستگاه‌های اجرایی کمیته هوشمندسازی و امنیت فضای مجازی دستگاه‌های اجرایی با ریاست بالاترین مقام دستگاه و دبیری رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی تشکیل می‌شود. آیین‌نامه برگزاری جلسات و تعیین اعضای کارگروه در دستگاه‌های ملی و استانداری‌ها از سوی دبیرخانه با هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان اداری و استخدامی کشور و مرکز ملی فضای مجازی تدوین و ابلاغ می‌شود.

با ابلاغ این مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات به دستگاه‌های اجرایی به نظر می‌رسد از این پس معاونت فناوری دستگا‌ه‌ها در قالب مرکز توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی فعالیت خواهند کرد. به نظر می‌رسد تاکید بر امنیت در نام این مرکز به دلیل توجه دادن دستگاه‌‌ها به موضوع امنیت است.

سال گذشته تعداد زیادی از دستگاه‌های اجرایی هدف حمله سایبری قرار گرفته و تمامی دستگاه‌ها نیز کسری بودجه را دلیل کم‌توجهی به این بخش عنوان کرده بودند حال با تمرکز بر این موضوع دستگاه‌‌های اجرایی به سمت افزایش بنیه امنیت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود حرکت خواهند کرد.

همچنین شورای اجرایی فناوری اطلاعات مصوب کرد تا به منظور تصحیح و بازنگری شناسنامه‌های خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف شده ظرف مدت ۶ ماه نسبت به استانداردسازی، اصلاح و ابلاغ خدمات اصلی دستگاه‌های اجرایی اقدام کند.

همچنین سازمان اداری و استخدامی با همکاری وزارت ارتباطات و دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، باید نسبت به تدوین استانداردهای بهینه‌سازی فرایندها با رویکرد داده‌محوری، هوشمندسازی و کاهش مداخله نیروی انسانی اقدام کنند. کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز مکلف‌اند فرایندهای اختصاصی خدمات اولویت‌دار خود را ظرف سه ماه و باقی فرایندها را ظرف مدت ۶ ماه با رعایت استانداردهای ابلاغی بازمهندسی کنند.

https://pvst.ir/c6s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو