skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بزرگترین مارکت‌ دارک‌وب به دام پلیس افتاد

فاطمه نظر محمدی عضو تحریریه

۱۷ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مارکت دارک وب

«هیدرا» (Hydra) یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای دارک‌وب روز گذشته توسط مقامات آلمانی و با هماهنگی پلیس فدرال توقیف و تعطیل شد.

به گزارش پیوست، سی‌ان‌بی‌سی در این‌ باره نوشته است، وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده مارکت هیدرا که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازار دارک‌وب برای عرضه اقلام و خدمات غیرقانونی در جهان به شمار می‌رفت، توسط مقامات آلمانی با هماهنگی مجری قانون ایالات متحده ضبط و تعطیل شد.

روز سه‌شنبه، دفتر مرکزی آلمان برای مبارزه با جرائم سایبری (ZIT) و اداره پلیس جنایی فدرال  (BKA) در یک بیانیه مطبوعاتی این عملیات را اعلام کردند. مقامات گفتند توقیف و تعطیلی بر این اساس انجام شد که هیدرا خرید مواد مخدر غیرقانونی و پولشویی را تسهیل می‌کرده و تحقیقات توسط چندین مقام آلمانی با کمک مقامات آمریکایی انجام شده است.

این در حالی است که همزمان با این ماجرا، ۳۴ میلیون دلار ارز دیجیتالی مرتبط با فعالیت غیرقانونی دارک‌وب از سوی پلیس فدرال ضبط شد و به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، این یکی از بزرگ‌ترین موارد توقیف و ضبط ارزهای دیجیتالی است که تاکنون توسط ایالات متحده ثبت شده است.

همچنین، DOJ یکی از اپراتورهای معروف هیدرا، به توطئه برای توزیع مواد مخدر و نیز ارتکاب پولشویی متهم شده است.

بنا بر اعلام DOJ، کاربران هیدرا که اغلب از کشورهای روسی‌زبان بودند، سال گذشته ۸۰ درصد از کل معاملات ارزهای دیجیتالی مرتبط با بازار دارک‌نت را به خود اختصاص دادند. البته دست‌گیری مارکت هیدرا در شرایط جنگ روسیه نیز توجه عده‌ای را به خود جلب کرده است.

گفته می‌شود هیدرا از سال ۲۰۱۵ حدود ۵.۲ میلیارد دلار ارز دیجیتالی برای تراکنش‌های انجام‌شده در سایت دریافت کرده که از این فروش، میلیون‌ها دلار کمیسیون نصیب آن شده است. با این حال به عقیده برخی، هیدرا از مدت‌ها پیش تحت نظر پلیس آلمان بوده است.

https://pvst.ir/c4s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو