skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاهش تقاضای تلفن هوشمند گریبانگیر اپل و کوالکام شد

۱۳ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اپل و کوالکام از لیست سهام برتر جی‌پی‌مورگان حذف شدند. کاهش تقاضای تلفن‌های هوشمند در سطح جهان بر رشد این این دو شرکت غول‌پیکر تاثیر منفی گذاشته است.

تحلیلگران می‌گویند قرنطینه‌های جدید در چین پیرو شیوع کووید-۱۹ و افزایش هزینه‌ کالاها به دلیل جنگ اوکراین و روسیه از جمله عللی است که باعث تداوم کاهش تقاضای تلفن هوشمند در سال ۲۰۲۲ شده است.

به گزارش پیوست، اپل پیشتر اعلام کرده بود تولید آی‌فون و آی‌پاد را به دلیل افت تقاضا کاهش می‌دهد. کوالکام نیز که چیپ مورد نیاز برای دستگاه‌های رده پایین و رده متوسط اندروید را تامین می‌کند با مشکل مواجه است.

سمیک شترجی تحلیلگر جی‌پی‌مورگان می‌گوید: «ضعف تقاضا در سطح جهان همهمه و سروصدای زیادی به پا کرده که قابل درک است… معتقدیم ضعف‌های کوچک وارد صنعت می‌شوند و بر بازارهای نهایی که بازار مشتریان است تاثیر منفی می‌گذارند.»

جی‌پی‌مورگان در گزارش خود همچنان سهام‌ کوالکام و اپل را overweight می‌خواند که یعنی ارزش خرید را با توجه به پتانسیل رشد در طولانی‌مدت دارد. حالا شرکت‌های تجهیزات شبکه Arista Networks و Ciena جای اپل و کوالکوم را به این امید در این لیست می‌گیرند که سرمایه‌گذاری در حوزه مخابرات و فناوری‌های مبتنی بر ابر افزایش یابد.

Nikkei Asia روز دوشنبه ۲۸ مارس اعلام کرده بود اپل در فصل آینده تولید آیفون‌های SE خود را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد، در حالی که در اصل چنین برنامه‌ای نداشت و همین نشان می‌دهد تقاضای دستگاه‌های الکترونیکی با تداوم حمله روسیه به اوکراین و افزایش هراس از جنگ جهانی، کاهش یافته است.

اپل نسخه SE خود را در ۲۰۲۲ حدود سه هفته پیش روانه بازار کرد، اما به گزارش Nikkei Asia، در سه‌ماهه دوم سال میزان تولید خود را حدود دو تا سه میلیون واحد کاهش می‌دهد. این شرکت همچنین در ۲۰۲۲ تولید ایرپاد را حدود  ۱۰ میلیون واحد کاهش می‌دهد.

صادرات ایرپاد این غول فناوری در سال ۲۰۲۱، ۷۶.۸ میلیون دستگاه بود که در ۲۰۲۲ به احتمال زیاد افت خواهد کرد.

منبع: PYMNTS

https://pvst.ir/c3x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو