skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هلدینگ مکس از ۲۵۰ هزار تا یک میلیون دلار روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند

سمانه سمیع تحریریه

۲۲ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

هلدینگ مکس

بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خطر پذیر مکس از برنامه این هلدینگ برای سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها در محدوده ۲۵۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار خبر داد.

به گزارش پیوست، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر مکس که در سال ۹۸ تاسیس شده، در تلاش است با کمک به توسعه کسب‌وکارهای متوسط و کوچکِ دارای پتانسیل، امکان رشد و توسعه آنها را فراهم کند.

تیم‌لطیف، مدیرعامل هلدینگ مکس
تیم لطیف مدیرعامل هلدینگ مکس از برنامه‌های این هلدینگ برای سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها می‌گوید.

 

تیم‌لطیف، مدیرعامل هلدینگ مکس اعلام کرد: مکس در زمینه سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها از قبل برنامه خاصی طراحی نکرده است وماهیت فعالیت آنها به‌گونه‌ای است که در هر حوزه‌ای که نیاز احساس شود و ساختار تیم نظرشان را جلب کنند سرمایه‌گذاری خواهند کرد. او برای نمونه از استارت‌‌آپ «دکترتو» نام برد. طبق گفته او دکترتو به دلیل تیم فعال و پویایش در همین مدت کوتاه توانسته به خوبی رشد کند. گرچه لطیف در تکمیل صحبت‌هایش به این موضوع هم اشاره کرد: در پورتفولیو فعلی از قبل برنامه ریزی نشده بود و طبق یک طرح قبلی به این نقطه نرسیدیم. اما از این به بعد برنامه ریزی داریم و روی یک سری صنایع  متمرکزتر سرمایه گذاری می‌کنیم.

مجتبی کیانی معاون سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری مکس هم حوزه‌های مختلف از جمله فین‌تک، سلامت دیجیتالی، لجستیک، بلاک‌چین، خدمات و نرم‌افزار را از حوزه‌های مهم سرمایه‌گذاری این مجموعه برشمرد و گفت، تنوع در بخش‌های سرمایه‌گذاری مکس بالاست و ازکی، ازکی‌وام، خودرو۴۵، دکترتو، هومکا و پلاک، اتوبان و غیره نمونه‌ای از شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر این هلدینگ هستند. او در ادامه توضیح داد: استراتژی اصلی ما ورود به صنایعی است که اندازه بازار بزرگی دارند و در حال حاضر یک بازیگر اصلی در آن صنعت وجود ندارد. مضاف بر اینکه با تیم خوب و سرمایه گذاری مناسب امکان گرفتن سهم بازار مناسب هم وجود داشته باشد.

سرمایه‌گذاری روی تیم‌های فعال

تیم لطیف همچنین سرمایه‌گذاری روی ازکی‌وام را که لاین جدیدی در کنار ازکی‌ است را نشانه علاقه آنها به بخش سرمایه‌گذاری در حوزه لندتک خواند. او گفت: در زمینه اینشورتک با ازکی، لندتک ازکی‌وام، حمل‌ونقل با استارت‌آپ بارولاین، خودرو با خودرو ۴۵ و اتوبان که استارت‌آپی در زمینه خودروهای تجاری است حضور پیدا کرده‌ایم و تلاش‌مان بر این است تا علاوه بر تزریق سرمایه به آنها، در زمینه‌های مختلف مثل مدیریت مالی و حقوقی، مدیریت سازمانی، منابع انسانی و توسعه بازار نیز در کنار آنها باشیم.

لطیف در ادامه به معرفی عملکرد استارت‌آپ‌هایی که مکس در آنها سرمایه‌گذاری کرده پرداخت و توضیح داد: هومکا که سرمایه‌گذاری مشترک ما با مجموعه لیان است و خدمات درمانی را در خانه ارائه می‌دهد یا استارت‌آپ آدیلار که نرم‌افزاری برای کمک به جذب نیروی انسانی و شرکت‌هاست تفاوت‌های ما در سرمایه‌گذاری‌ها را نشان می‌دهند. در واقع سرمایه‌گذاری روی هر تیم اسکیل‌پذیر و پرپتانسیل برای ما جذاب است.

نه خیلی دور نه خیلی نزدیک

ساسان معدل یکی دیگر از جنرال پارتنرهای هلدینگ مکس است نیز با اشاره به سابقه سرمایه‌گذاران هلدینگ مکس در حوزه‌های مختلف به موضوع چالش‌های متنوع سرمایه‌گذاران در این هلدینگ اشاره کرد. او گفت: در هر صنعتی تیم‌های خوب را همراهی می‌کنیم اما در واقع سرمایه‌گذاری کار ساده‌ای نیست و باید به شدت با احتیاط و منطقی با استارت‌آپ‌ها رفتار شود. زمانی که در کسب‌وکاری سرمایه‌گذاری می‌کنیم نباید کاملاً آنها را رها کنیم ولی از سوی دیگر باید با رعایت تعادل از دخالت بیجا در امور آنها نیز بپرهیزیم. میانگین سنی بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها اغلب زیر ۳۰ سال است و ما نباید صرفاً به خاطر تجربه بیشتر مزاحم روند کار آنها که با هیجان بیشتری کار را دنبال می‌کنند، باشیم.

 

جواد بهره جنرال پارتنر دیگر هلدینگ مکس که مشخصاً در حوزه استارت‌آپ‌های بلاک‌چین و کریپتوکارنسی فعالیت‌ می‌کند نیز با اشاره به چالش‌های رگولاتوری در زمینه ماین و کریپتوکارنسی و ورود به حوزه متاورس صحبت کرد. طبق گفته او در هر زمینه تغییرات جدید با چالش‌هایی از سمت دولت‌ها و رگولاتوری مواجه است اما این کسب‌وکارها هستند که باید با این چالش‌ها بجنگد و بازار را در اختیار بگیرند.

هلدینگ مکس
جواد بهره جنرال پارتنر هلدینگ مکس: کریپتوکارنسی و بلاکچین از حوزه‌های سرمایه‌گذاری مکس دیجیتال هستند.

بهره، ورود به حوزه گیمینگ را از مهم‌ترین برنامه‌های آینده هلدینگ مکس برشمرد و افزود: متاورس و گیمینگ برای ما جذاب هستند و به زودی با شناخت تیم‌های قدرتمند در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنیم. اما هنوز متاسفانه با تیم‌های قدرتمندی در حوزه گیم آشنا نشده‌ایم وگرنه به شدت به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مندیم.

بیژن خیابانی جنرال پارتنر دیگر هلدینگ مکس هم از سرمایه‌گذاری و خرید سهام‌ استارت‌آپ‌ها به میزان ۲۰ تا ۴۰ درصد خبر داد و اعلام کرد: ترجیح می‌دهیم وارد صنایعی شویم که بازیگر کافی ندارند و قابلیت IPO شدن دارند، در حقیقت به دنبال دریافت اکثریت سهام نیستیم و یک همکاری دو سر برد را در سرمایه‌گذاری‌هایمان می‌خواهیم.

کیانی نیز در ادامه در توضیح اینکه استارت‌آپ‌ها چگونه می‌توانند خود را به مکس معرفی کنند توضیح داد که علاقه‌مندان برای این کار می‌توانند از راهنمایی‌های سایت مکس که به زودی کامل‌تر می‌شود استفاده کنند و فرایند پاسخگویی و سرمایه‌گذاری در صورت تایید ظرف کمتر از یک ماه انجام خواهد شد.

تیم لطیف در پایان از استارت‌آپی مثل دیزل‌ران که قرار است از اردیبهشت ۱۴۰۱ با برند اتوبان وارد مارکت شود صحبت کرد. او گفت: ما در حقیقت با ورود به حوزه خرید و فروش ماشین‌های تجاری می‌خواهیم شفافیت را وارد این بازار کنیم و به عنوان واسطی که ارتباط مستقیم بین فروشندگان و خریداران را برقرار می‌کند جلوی دلالانی را که با سودهای کلان حق خریداران و فروشندگان را تضییع می‌کنند بگیریم.

لطیف همچنین به امکان رشد بیشتر هلدینگ مکس در آینده اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد آنها بتوانند با بازگشت سرمایه به زودی به سرمایه‌گذاری‌های یک میلیارد دلاری فکر کنند.

https://pvst.ir/c1p
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو