skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل پیشگامان کویر آسیا پیشنهاد داد: پیشگیری از افت کیفیت اینترنت با بالانس ترافیک از مسیر جنوب

۱۷ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

مدیرعامل پیشگامان کویر آسیا به عنوان یکی از تامین‌کنندگان اینترنت کشور معتقد است جایگزینی قسمتی از ظرفیت اینترنت بین‌الملل ایران از شمال به جنوب کشور بهترین راهکار رفع مشکل قطع و کاهش سرعت اینترنت است.

به گزارش پیوست، ۱۴ اسفندماه مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات از قطع شدن ۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت کشور خبر داد. این ظرفیت از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تامین می‌شد که به دنبال وقوع جنگ در این منطقه دچار مشکل شد. پیش از این نیز به دلیل مناقشات در کشورهای آسیای میانه، اینترنت ایران دچار مشکل شده بود.

محمدرضا کریمی مدیرعامل شرکت پیشگامان کویر آسیا در گفت‌وگو با روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، قطعی‌های مکرر فیبرنوری در مسیرهای شمالی و کاهش ظرفیت پهنای باند بین‌الملل را از مهم‌ترین عوامل کاهش سرعت اینترنت در کشور برشمرد و گفت: «عمده ظرفیت پهنای باند بین‌الملل اینترنت ایران از مسیر شمال کشور تامین می‌شود که در حال حاضر این مسیرها با مخاطرات بسیاری روبه‌رو و غیرقابل اتکاست؛ مناقشات مرزی صورت‌گرفته بین ارمنستان و آذربایجان و جنگ روسیه و اوکراین از جمله این مخاطرات هستند. قطعی اخیر ۴۰۰ گیگابیت ظرفیت اینترنت بین‌الملل در مسیر اوکراین و همچنین قطعی فیبرنوری در مسیر گرجستان که ظرفیت هزار گیگابیت را دچار مشکل کرد از نمونه‌های قابل ذکر دیگر است.»

محمدرضا کریمی مدیر عامل شرکت پیشگامان کویر آسیا
محمدرضا کریمی، مدیرعامل شرکت پیشگامان کویر آسیا

بر اساس آمارهای غیر رسمی، حدود هزار و ۳۰۰ گیگ از اینترنت کشور از سمت جنوب تامین می‌شود و بقیه پهنای باند مصرف از کشورهای ارمنستان و ترکیه وارد کشور می‌شوند.

کریمی درباره تامین پهنای باند کشور گفت: «با وجود اهمیت و بالا رفتن مصرف اینترنت در بین کاربران و با توجه به شیوع بیماری کرونا و وابستگی عموم جامعه به این موضوع، بهترین راهکار برای پیشگیری کاهش سرعت و قطعی اینترنت بالانس ظرفیت بین‌الملل از مسیرهای جنوبی کشور است.»

او افزود: «در گذشته دیدگاه غالب این بوده است که اکثر مسیرهای ارتباطی از طریق فیبرهای واقع در شمال کشور انجام پذیرد، حال آنکه با توجه به تحولات منطقه و تجربه چند ماه گذشته، می‌بایست تغییر رویکرد جدی در استراتژی مسیریابی صورت پذیرد تا کاربران را دچار مشکل‌های مقطعی نکند.»

https://pvst.ir/c10

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو