skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات برای جایگزین کردن پهنای باند مختل‌شده از مسیر اوکراین

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۵ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

وزیر ارتیاطات

وزیر ارتباطات پس از قطع حدود‬ ۴۰۰‬ گیگ ظرفیت اینترنت بین‌الملل در پی جنگ اوکراین، از برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین در شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد.

به گزارش پیوست، شب گذشته (۱۴ اسفند ۱۴۰۰)، مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات در حساب توییتری خود اعلام کرد که ۴۰۰ گیگ ظرفیت که از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر اوکراین تامین می‌شد از ساعت ۱۸ قطع شده است. او همچنین از تلاش وزارت ارتباطات برای برقراری لینک‌های جایگزین خبر داد.

ساعتی پس از این اتفاق، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در اینستاگرام خود نسبت به این مسئله واکنش نشان داد. او ضمن اشاره به اینکه که وزارت ارتباطات از زمان آغاز بحران اوکراین این مسئله را پیش‌بینی کرده بود، نوشت: «همان موقع به همکارانم در شرکت زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند که این موضوع به سرعت در حال انجام است.»

زارع‌پور در ادامه پست اینستاگرامی خود نوشت: «تنوع بخشیدن به منابع و مسیرهای تامین اینترنت بین‌الملل و تامین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این‌چنینی از سیاست‌های دولت مردمی است که به صورت جدی در حال دنبال شدن است.»

https://pvst.ir/bze
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو