skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ناجا باید امکان استعلام آنلاین برگ سبز خودرو را برای سازمان ثبت اسناد فراهم کند

۱۱ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برگ سبز خودرو

نیروی انتظامی موظف شده است امکان استعلام آنلاین برگ سبز خودرو را برای سازمان ثبت اسناد و املاک از طریق شبکه ملی تبادل اطلاعات فراهم کند.

به گزارش پیوست، این اقدام به منظور جلوگیری از جعل یا سوءاستفاده در تنظیم اسناد رسمی مربوط به خودرو در ارائه برگ سبز خودرو برای صدور وکالتنامه یا سایر اسناد ثبتی صورت می‌گیرد.

طبق مصوبه کارگروه تعامل‌پذیری، نیروی انتظامی باید ظرف یک ماه سرویسی در اختیار سازمان ثبت اسناد قرار دهد که با ورود شماره ملی فرد یا شماره یکتای مالک میزان مالکیت و شماره برگ سبز خودرو، در صورت تطابق اقلام دریافتی با پایگاه اطلاعات پایه وسایل نقلیه کشور، شماره شاسی و شماره موتور در خروجی سرویس در اختیار سازمان اسناد گذاشته شود.

اختلاف نظر میان سازمان ثبت اسناد و نیروی انتظامی برای پذیرش برگ سبز خودرو به عنوان سند رسمی و سندی مبنی بر مالکیت قطعی فرد بر خودرو سابقه‌ای طولانی‌مدت دارد اما در نهایت برگ سبز خودرو به عنوان یک سند رسمی پذیرفته شد و به نظر می‌رسد این اختلاف نظر به پایان رسیده است.

از همین رو برای اینکه امکان جعل برگ سبز خودرو به حداقل برسد و امکان استنادپذیری برگ سبز خودرو برای سازمان ثبت اسناد نیز افزایش یابد، کارگروه تعامل‌پذیری نیروی انتظامی را موظف به ارائه سرویسی برای استعلام آنلاین مالکیت خودرو کرده است.

https://pvst.ir/byg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو