skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پایلوت پنجره واحد خدمات الکترونیکی در زنجان اجرا می‌شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۹ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سازمان فناوری اطلاعات و استانداری زنجان تفاهم‌نامه‌ای به امضا رساندند که بر اساس آن پنجره واحد خدمات الکترونیکی در این استان به شکل پایلوت اجرا می‌شود.

به گزارش پیوست، امروز (۹ اسفند ۱۴۰۰)، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، محمد خوانساری و استاندار زنجان، محسن افشارچی، در ساختمان سازمان فناوری اطلاعات تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که طبق آن مقرر شد پنجره واحد خدمات الکترونیکی در این استان به شکل پایلوت اجرا شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت‌:‌ امروز باید به دنبال برقراری اتصال میان دستگاه‌های دولتی که پیش از این الکترونیکی شد‌ه‌اند باشیم تا هم کارایی دستگاه‌ها و هم کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهند بالا رود. در گام اول با معرفی پنجره خدمات هوشمند دولت، باید تعداد زیادی از خدمات دستگاه‌های ملی را در این پنجره انجام دهیم.

محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات

او ادامه داد: باید ظرفیت‌هایی ایجاد کنیم تا استان‌ها بتوانند از ظرفیت‌های خاص محلی و استانی خود در راستای استفاده از این خدمات استفاده کنند. با تفاهم با استاندار زنجان بنا داریم از ظرفیت‌های این استان برای خدمت به مردم در قالب دولت الکترونیکی استفاده کنیم.

خوانساری همچنین گفت: در حوزه مسائلی مانند دولت الکترونیکی آمادگی خود را برای به‌کارگیری ظرفیت‌های ملی در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های استانی اعلام می‌کنیم.

استاندار زنجان، محسن افشارچی، در این مراسم توضیح داد:‌ به منظور کارآمد نشان دادن قوه مجریه و ارتقای سطح فناوری اطلاعات تمام پتانسیل استان را در اختیار حرکت مثبت دولت قرار می‌دهیم. یکی از ابزارهای کارآمد نشان دادن دولت با استفاده از دولت الکترونیکی، توسعه پلتفرم‌های حوزه دولت الکترونیکی است.

جواد موحد، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات، نیز در مراسم امضای این تفاهم‌‌نامه گفت: رویکرد جدید وزارت ارتباطات بر حوزه فناوری اطلاعات به عنوان پیشران اقتصاد دیجیتالی تاکید دارد. در همین راستا حمایت از توسعه خدمات الکترونیکی ملی و محلی دستگاه‌های اجرایی به شکل پایلوت در استان زنجان پیگیری خواهد شد. تلاش خواهیم کرد بر بستر پیام‌رسان‌‌های داخلی نیز بخشی از این خدمات محلی را ارائه کنیم. زمان‌بندی و برنامه اجرایی این پروژه در آینده تعیین خواهد شد.

وزیر ارتباطات بارها از تاسیس پنجره واحد خدمات دولتی به عنوان یکی از ماموریت‌های این وزارتخانه سخن گفته است. زارع‌پور ۱۶ آذر امسال در صحن علنی مجلس حضور پیدا کرد و گفت: دستگاه‌ها چندین جزیره دارند که مردم باید برای هر کدام لاگین کنند. در دولت سازوکاری تعریف می‌کنیم که همه ظرفیت‌های کشور را پای کار هوشمندسازی دولت بیاوریم. فرایند سازمان‌های اداری باید هوشمند شود و تصمیمات فردی به حداقل برسد. در لایحه بودجه دستگاه‌ها مکلف‌اند پنجره واحد خدمات دستگاه خود را ایجاد کنند. در گام دوم پنجره ملی خدمات دولت هوشمند راه‌اندازی می‌شود که فاز اول آن در چهار ماه آینده به اجرا درمی‌آید.

https://pvst.ir/by6
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو