skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کمیسیون اتحادیه اروپا بانک‌های روسیه را از سوئیفت حذف می‌کند

۸ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

حذف چند بانک روسی از سیستم پیام‌رسان سازمان سوئیفت (SWIFT) در دستور کار کمیسیون اروپا قرار گرفت تا پرداخت‌های برون‌مرزی برای روسیه محدود شود.

به گزارش پیوست، به نقل از کوین‌تلگراف، رهبران فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلستان، کانادا و ایالات متحده در بیانیه مشترکی که از سوی کمیسیون اروپا منتشر شد بر اتفاق نظر خود در دفاع از اوکراین در جنگ با روسیه تاکید کردند: «همه ما روسیه را مسئول می‌دانیم و اطمینان داریم که این جنگ برای روسیه، شکستی استراتژیک است.»

اتحادیه اروپا حمله به اوکراین را محکوم کرده و وعده داده برای حذف روسیه از سیستم مالی جهان اقداماتی انجام دهد.

اورسولا فون در لاین، نماینده اتحادیه اروپا، از پنج اقدام بازدارنده علیه مقامات روسیه خبر داد که اولین آنها حذف تعدادی از بانک‌های روسیه از سیستم پیام‌رسان سوئیفت یا جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است: «متعهدیم که اطمینان یابیم تعداد مشخصی از بانک‌های روسیه از سوئیفت حذف شوند. این کار آنها را از فعالیت بین‌المللی باز می‌دارد و اساساً صادرات و واردات را در این کشور ممنوع می‌کند.»

کمیسیون اروپا علاوه بر قطع دسترسی روسیه به سوئیفت،‌ «دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را معلق می‌کند» که مانع مالی دیگری برای نقد کردن دارایی‌های بانک مرکزی روسیه است. این کمیسیون در رابطه با سومین اقدام می‌گوید: «متعهد می‌شویم مانع از فروش حق شهروندی- معروف به پاسپورت‌های طلایی- شویم که به ثروتمندان روس وابسته به دولت امکان شهروندی کشور‌های ما و دسترسی به سیستم‌های مالی را می‌دهد.»

در همین راستا، کمیسیون اروپا به زودی کارگروه برون‌مرزی ویژه‌‌ای را برای نظارت بر اجرای تحریم‌ها و به ویژه مسدود کردن دارایی‌های خارجی مقامات روس، بزرگان این کشور و خانواده‌های آنها تشکیل می‌دهد. پنجمین اقدام این کمیسیون مبارزه با شایعات، اطلاعات نادرست و دیگر ابزارهای جنگ ترکیبی است.

وب‌سایت کوین‌تلگراف در گزارش ۲۴ فوریه خود اشاره می‌کند که محدودیت‌های جدید امور مالی می‌تواند ثروتمندان و حتی نهاد‌های روسی را به سمت رمزارزها سوق دهد. در این گزارش آمده است: «اگر فرد ثروتمندی به دلیل تحریم‌ها نگران مسدود شدن حسابش باشد، می‌تواند به سادگی برای محافظت در برابر چنین اقداماتی ثروتش را به بیت‌کوین تبدیل کند.» حالا که بانک‌های روسیه در خطر حذف از شبکه بین‌المللی سوئیف قرار دارند،‌ کریپتو گزینه مناسبی برای‌شان به حساب می‌آید.

منبع: Cointelegraph

https://pvst.ir/bxz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو