skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعرفه واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار، ۱۲ درصد شد

میثم قاسمی تحریریه

۷ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

موبایل

نمایندگان مجلس در جریان بررسی قانون بودجه سال آینده، مصوب کردند که تعرفه واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار، ۱۲ درصد محاسبه خواهد شد.

به گزارش پیوست، در ادامه بررسی بندهای درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نمایندگان مجلس به بند الحاقی کمیسیون تلفیق رأی مثبت دادند که بر اساس آن حقوق ورودی واردات گوشی‌های موبایل بالای ۶۰۰ دلار برابر ۱۲ درصد تعیین می‌شود.

این بند که در لایحه بودجه ارسال از سوی دولت وجود نداشت در قانون بودجه سال جاری نیز گنجانده شده است. این بند پیشنهادی با مخالفت دولت همراه نشد و در نهایت نمایندگان به آن رأی مثبت دادند.

برخی نمایندگان تلاش کردند این افزایش تعرفه را به تبلت‌های بالای ۲۰۰ یورو و لپ‌تاپ‌های بالای ۵۰۰ یورو نیز تسری بدهند که این پیشنهاد با موافقت اکثریت مجلس روبه‌رو نشد.

درآمد حاصل از افزایش تعرفه واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار قرار است صرف تولید گوشی در داخل کشور شود؛ اما مجلس هنوز وارد بررسی بندهای هزینه‌ای بودجه نشده و این موضوع هنوز نهایی نشده است.

https://pvst.ir/bxo
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو