skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخنگوی دولت: مقصر اصلی کندی اینترنت پیک کروناست

۳ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ اسفند ۱۴۰۰

سخنگوی دولت ©عکس از خبرگزاری برنا

 سخنگوی دولت، علی بهادری جهرمی، امروز ۳ اسفند در نشست خبری هفتگی مقصر اصلی کندی سرعت اینترنت را پیک کرونا دانست و اعلام کرد ضعف در زیرساخت‌های اینترنت ثابت و فشار روی شبکه اینترنت همراه کندی اینترنت را بیشتر از قبل نشان داده است.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز ۳ اسفند در نشست خبری خود در پاسخ به کندی اینترنت گفت: دلیل اصلی کندی اینترنت به ویژه در حوزه اینترنت ثابت، پیک کروناست. افزایش میزان برگزاری غیرحضوری کلاس‌ها و امتحان‌های دانشگاه‌ها و مدارس باعث بیشتر شدن مصرف اینترنت شده است. از آنجایی که زیرساخت‌های موجود در حوزه اینترنت و پهنای باند به ویژه در حوزه ثابت متناسب با نیاز امروز کشور نیست و سرمایه گذاری‌های لازم در زمان خود صورت نگرفته است، ظرفیت‌های کافی به خصوص در دوران پیک وجود ندارد و طبیعی است که در استفاده از اینترنت با اختلال مواجه شویم.

گرچه بهادری به استناد گزارش وزیر ارتباطات توضیح داد که در ۶ ماه فعالیت دولت سرعت اینترنت ثابت ۱۲ درصد و سرعت اینترنت همراه ۱۰ درصد افزایش داشته است اما این متناسب با نیاز مردم نبوده است. سخنگوی دولت همچنین اختلال اینترنت را مربوط به ضعف عمده در زیرساخت‌های اینترنت ثابت در ایران خواند و ادامه داد: در حقیقت باید نسبت استفاده اینترنت همراه به اینترنت ثابت سی به هفتاد باشد. این در حالیست که در کشور ما بر عکس است و به دلیل ضعف‌‌های اینترنت ثابت هفتاد درصد مردم از اینترنت همراه استفاده می‌کنند.

البته بهادری اعلام کرد در جهت رفع این مشکل طی هماهنگی‌های انجام شده با وزیر ارتباطات وهیات دولت به زودی جلساتی باسهامداران بخش اینترنت ثابت برگزار خواهد شد تا تدابیر لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی انجام شود و دولت نیز حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

سخنگوی دولت نیز مانند وزیر ارتباطات راهکار بلند مدت و باثبات رفع مشکل کندی اینترنت در ایران را توسعه شبکه فیبرنوری و زیرساخت‌های فیبرنوری دانست و گفت: طی برنامه سه ساله توسعه اینترنت به طور قابل قبولی اینترنت رشد خواهد کرد و مردم بهتر از گذشته از حق شهروندی خود در این زمینه بهره‌مند می‌شوند.

https://pvst.ir/bwj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو