skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هک صندوق IRA Financial Trust باعث به سرقت رفتن ۳۵ میلیون دلار بیت‌کوین و اتریوم شد

۲۷ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هک صندوق IRA Financial Trust باعث به سرقت رفتن ۳۵ میلیون دلار بیت‌کوین و اتریوم شد

بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس گزارشی مبنی بر دزدیده شدن ۳۵ میلیون دلار از یک صندوق بازنشستگی به وسیله بیت‌کوین و اتریوم منتشر کرد. بر اساس این گزارش، ۲۱ میلیون دلار بیت‌کوین و ۱۵ میلیون دلار اتریوم از حساب‌های بازنشستگی که در IRA Financial Trust نگهداری می‌شدند به سرقت رفته است.

صندوق بازنشستگی IRA Financial Trust با صرافی جمینی در تلاش برای بازیابی وجوه به‌سرقت‌رفته است. صندوق بازنشستگی IRA Financial Trust ابزاری برای پس‌انداز با مزیت مالیاتی برای کارگران آمریکایی است. کارگران آمریکایی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این صندوق مشمول معافیت مالیاتی شوند. صندوق IRA Financial Trust روند سرمایه‌گذاری را راحت‌تر می‌کند. مشتریان این صندوق می‌توانند از طریق برنامه‌ای که این صندوق با صرافی Gemini دارد، سرمایه‌شان را مستقیماً در صرافی نگهداری کنند.

این استارت‌آپ فین‌تک که وظیفه مدیریت دارایی‌های غیرسنتی حساب‌های بازنشستگی را دارد، با انتشار توییتی اعلام کرد: فعالیت‌های مشکوکی را کشف کرده‌ایم و بخش محدودی از مشتریان این استارت‌آپ در صرافی رمزارزی Gemini تحت تاثیر این فعالیت‌ها قرار گرفته‌اند.

در این بین ایمیلی هم از طرف این استارت‌آپ برای کاربران آسیب‌دیده ارسال شده است. متن ایمیل به شرح زیر است: «تحقیقات ما در حال انجام است. با این حال ارزیابی‌های اولیه نشان‌دهنده سرقت وجوه است. ما از تمام منابع موجود برای بازیابی وجوه استفاده می‌کنیم.»

IRA Financial Trust می‌گوید در تلاش برای بازیابی وجوه دزدیده‌شده از حساب‌های بازنشستگی بیت‌کوین و کریپتوی مرتبط با جمینی است. تاکنون صندوق بازنشستگی IRA Financial Trust پاسخی به شکایت کاربران متضرر نداده است.

مدیر روابط عمومی صرافی Gemini، کارولین وادینو، در مورد هک اخیر گفت: سیستم‌های Gemini هک یا حتی در معرض خطر هم قرار نگرفته است. بر اساس اطلاعات ما صندوق IRA Financial Trust در هفته گذشته یک حادثه امنیتی را تحربه کرده که در دست بررسی است و پلتفرم Gemini مسئول تامین امنیت سیستم‌های IRA Financial Trust نیست.

https://pvst.ir/bvq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو