skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توقیف اولین NFT در یک پرونده مالیاتی در انگلستان

۲۵ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

توقیف اولین NFT در یک پرونده مالیاتی ©تصویر از رویترز

اداره درآمد و گمرک انگلستان (HMRC)، سه دارایی‌‌ غیرهمتا (NFT) را به دلیل کلاهبرداری مالیاتی ضبط کرده است.

به گزارش پیوست، به نقل از کوین‌تلگراف، این نهاد مالیاتی اولین آژانس دولت انگلستان است که دست به توقیف یک NFT زده است. بر اساس گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، این NFT پس از دستگیری سه متهم که از ابزارهای پیچیده در راستای فرار مالیاتی استفاده کرده بودند به عنوان دارایی متهمان توقیف شد.

طبق گزارش‌های منتشرشده، متهمان این پرونده با استفاده از هویت‌های جعلی و ساخت ۲۵۰ شرکت پوششی قصد داشتند ۱.۴ میلیون پوند (۱.۸ میلیون دلار) مالیات ارزش افزوده (VAT) را دور بزنند.

به همین منظور HMRC حکمی برای توقیف دارایی‌های دیجیتالی به ارزش ۶ هزار و ۷۶۵ دلار به همراه سه NFT را دریافت کرد. نیک شارپ، معاون رئیس HMRC، می‌گوید این پرونده توقیف NFT و دارایی‌های دیجیتالی هشدار برای آنهایی است که در فکر مخفی کردن پول از مقامات هستند. او می‌گوید: «ما دائماً خود را با تکنولوژی جدید وفق می‌دهیم تا با راهکار تبهکاران و فراریان برای مخفی کردن دارایی همپا شویم.»

با اینکه هشدار مقامات مالیاتی در این رابطه به یک عرف تبدیل شده اما باید گفت این دارایی‌های دیجتالی و NFTها به عنوان دارایی توقیف شده و مقامات معمولاً پس از طی شدن روند دادگاه از دارایی‌های ضبط‌شده به عنوان منبعی برای جبران زیان استفاده می‌کنند. البته این کلکسیون و دارایی دیجیتالی به خودی خود ابزار جرم محسوب نشده و در راه ارتکاب جرم استفاده نشده‌اند.

NFTها که در زبان فارسی با نام‌های توکن غیرمثلی و دارایی غیرهمتا هم شناخته می‌شوند در سال ۲۰۲۱ و با شهرت یافتن رمزارزها به اوج شهرت خود رسیدند و برند‌ها و مردم عادی پا به این عرصه گذاشتند. با افزایش شهرت و کاربرد‌ این دارایی‌های دیجیتالی، حالا توجه قانون‌گذاران هم به این حوزه جلب شده است.

منبع: Cointelegraph

https://pvst.ir/bvj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو