skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ظرفیت شبکه لایتنینگ به ۳ هزار و ۴۰۰ بیت‌کوین رسید

۲۴ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق تحقیقات وب‌سایت Arcane، ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت‌کوین پس از رشد چشمگیر در سال ۲۰۲۱، اکنون به ۳۴۰۰ بیت‌کوین رسیده است. ظرفیت شبکه لایتنینگ در سال ۲۰۲۱ رشد تصاعدی را تجربه کرد. بر اساس این گزارش، رشد شبکه لایتنینگ در سال جدید میلادی کاهش یافته است.

به گزارش پیوست، ظرفیت شبکه لایتنینگ یا تعداد بیت‌کوین‌های محبوس‌ در کانال‌های پرداخت این شبکه، از هزار بیت‌کوین در اوایل سال ۲۰۲۱ به حدود سه هزار بیت‌کوین در اواسط ماه اکتبر رسید. یکی از دلایل افزایش رشد ظرفیت این شبکه را می‌توان شکل‌گیری بحث و گفت‌وگو در شبکه‌های اجتماعی پیرامون رکوردزنی ظرفیت این شبکه برشمرد.

شبکه لایتنینگ به‌عنوان لایه دوم بیت‌کوین، یکی از بهترین روش‌های پرداخت برای تراکنش‌های خرد به‌ حساب می‌آید. این شبکه توان انجام تراکنش‌ با سرعت بالا و کارمزد بسیار کم را دارد.

ظرفیت شبکه لایتنینگ به ۳ هزار و ۴۰۰ بیت‌کوین رسید
نمودار رشد ظرفیت شبکه لایتنینگ

شبکه لایتینگ یکی از پاسخ‌ها به مساله مقیاس‌پذیری بیت‌کوین است. لایتنینگ امکان انجام تراکنش‌های خارج از زنجیره فوری و فوق‌العاده کم‌هزینه را فراهم می‌کند. با این حال، این شبکه به بیت‌کوین برای امن کردن تراکنش‌ها وابسته است.

کشور السالوادور با پذیرش بیت‌کوین و استفاده از شبکه لایتنینگ برای پرداخت‌ها و همچنین شبکه اجتماعی توییتر با راه‌اندازی سرویس تیپینگ (Tipping) با استفاده از لایتنینگ، باعث افزایش شدید فعالیت شبکه در سال ۲۰۲۱ شدند. در گزارش ماه اکتبر، Arcane Research پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۳۰، شبکه لایتنینگ ۷۰۰ میلیون کاربر خواهد داشت.

چرا رشد شبکه لایتنینگ در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است؟

حساب توییتر Bitcoin LightningNetwork+ اعلام کرد پلتفرم‌هایی مانند Umbrel (یک گره با امکان تنظیم آسان و سرویس گره لایتنینگ) باعث رشد اولیه شدید ظرفیت شبکه لایتنینگ شدند.

دنی اسکات، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران CoinCorner از صرافی‌های بریتانیا که از لایتنینگ پشتیبانی می‌کند، می‌گوید: من فکر نمی‌کنم شاهد رشد شدید شبکه لایتنینگ باشیم. ما به دلیل اخبار سال گذشته، شاهد یک جهش بزرگ رشد بودیم و اکنون به نظر می‌رسد رشد ارگانیک‌تر باشد.

او می‌گوید دسامبر برای بسیاری در سراسر جهان یک دوره تعطیلات است و اغلب در این زمان به طور کلی رشد صنعت بیت‌کوین کند می‌شود.

رنه پیک‌هارت، یکی از نویسندگان کتاب Mastering the Lightning Network، توضیح می‌دهد کاهش رشد در واقع می‌تواند چیز خوبی برای بیت‌کوین باشد.

او در توییترش اعلام کرد: با توجه به این واقعیت که تعداد گره‌ها فقط با کانال‌ها افزایش می‌یابد و رشد کانال به دلیل محدودیت‌های ذخیره‌سازی در بیت‌کوین محدود می‌شود، ممکن است فقط یک دوره زمانی بسیار کوتاه رشد تصاعدی داشته باشیم. پس از آن، در بهترین حالت شاهد رشد خطی خواهیم بود.

با نگاه به آینده، انبوهی از به‌روزرسانی‌ها و اخبار ممکن است باعث رشد بیشتر شود؛ خبرهایی مانند سرویس پرداخت تلفن همراه آمریکایی Cash App که یکپارچه‌سازی آن با لایتنینگ استفاده از این شبکه را برای ۳۰ میلیون کاربر خود امکان‌پذیر کرد. در واقع، یک تجربه کاربری یا UX بهتر و امکان ادغام آسان لایتنینگ برای برنامه‌ها و مبادلات موجود ممکن است شوکی باشد که شبکه به آن نیاز دارد. اسکات در مورد تجربه خود در اضافه کردن لایتنینگ به صرافی CoinCorner می‌گوید:‌ ما با قصد دسترسی راحت‌تر و آسان‌تر کاربران آدرس‌های لایتنینگی را معرفی کردیم اما شاهد افزایش باورنکردنی استفاده از این روش برای تراکنش‌ها بودیم.

https://pvst.ir/bvb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو