skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اجرایی شدن پروژه جمع‌آوری هوشمند زباله‌های خشک برای اولین بار در شهرداری مشهد

۲۱ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

پروژه جمع‌آوری هوشمند زباله‌های خشک برای اولین بار در کشور از سال گذشته در شهرداری مشهد اجرایی شده است و شهرداری مشهد همزمان با دهه فجر سه سامانه نرم‌افزاری «داشبورد تخصصی شهرسازی، داشبورد مکانی پروژه‌های عمرانی و اپلیکیشن نظارت هوشمند» را به بهره‌برداری رسانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، همزمان با دهه فجر سه سامانه نرم‌افزاری با عناوین داشبورد تخصصی شهرسازی، داشبورد مکانی پروژه‌های عمرانی و اپلیکیشن نظارت هوشمند به بهره‌برداری خواهند رسید.

مهدی بدیع فرخد، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، ضمن اشاره به پنج هزار نفر ساعت فعالیت برای ایجاد داشبورد مکانی پروژه‌های عمرانی، در خصوص اپلیکیشن نظارت هوشمند گفت: پروژه جمع‌آوری هوشمند زباله‌های خشک برای اولین بار در کشور از سال گذشته در شهرداری مشهد آغاز شده است که بر این اساس شهروندان می‌توانند از طریق سه اپلیکیشن نسبت به جمع‌آوری هوشمند زباله‌های خشک اقدام کنند. در حال‌ حاضر سه شرکت خصوصی اعلام همکاری کرده‌اند که این امر باعث ایجاد محیط رقابتی، جلوگیری از انحصار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان می‌شود. همچنین سایر شرکت‌های خصوصی در صورت تمایل می‌توانند درخواست دهند و در صورت تایید، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنند. در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰ هزار مشترک در سه اپلیکیشن مذکور فعال هستند و حدود پنج هزار تن زباله خشک جمع‌آوری شده است، علاوه بر این برای ساخت این اپلیکیشن نیز هزار و ۵۰۰ نفر ساعت کار کارشناسی شده است.

مهدی بدیع فرخد درباره ضرورت ایجاد داشبوردها در سه سامانه نرم‌افزاری داشبورد تخصصی شهرسازی، داشبورد مکانی پروژه‌های عمرانی و اپلیکیشن نظارت هوشمند هم خاطرنشان کرد: یکسری سیستم‌های عملیاتی موجود است که حاوی گزارش‌های تخصصی است ولی امکان ورود برای مدیران ارشد وجود نداشت به همین دلیل محیطی تحت عنوان dashboard.mashhad.ir ایجاد شد. علاوه بر اینکه با همکاری معاونت برنامه‌ریزی ‌یکی از داشبوردهای خوبی که امسال طراحی شده، داشبورد شهرسازی است، در این داشبورد امکان مشاهده پراکندگی پروانه‌ها، مساحت، پایان‌کار و نقل‌وانتقالات در نقشه شهر مشهد به تفکیک منطقه و ناحیه فراهم شده است و با یک نگاه می‌توان مشاهده کرد چه تعداد ساخت‌وساز در کدام منطقه یا ناحیه انجام می‌گیرد، این کار به برنامه‌ریزی، ارائه خدمات بهتر به شهروندان و اخذ سیاست‌های تخفیفی و ساخت‌وساز کمک می‌کند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد «مهدی بدیع فرخد»
مهدی بدیع فرخد، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد

به گفته بدیع، بر اساس آمار به‌دست‌آمده از این داشبورد، در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۴ هزار نقل‌وانتقال، پنج هزار پایان‌کار و پنج هزار و ۲۰۰ پروانه صادر شده است. همچنین برای ساخت این داشبورد هزار نفر ساعت کارشناسان سازمان فاوا و هزار و ۵۰۰ نفر ساعت پیمانکار فعالیت کرده‌اند. پروژه بعدی داشبورد مکانی پروژه‌های عمرانی است، در این داشبورد میزان پروژه‌های موجود در سطح شهر به تفکیک مکان مشخص شده و امکان فیلتر و گزارش‌گیری بر اساس حوزه‌های بهره‌بردار، مجری و خدمات طبق برنامه مناطق، محدوده و مساحت نیز فراهم است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در پایان با اشاره به پیگیری شورای اسلامی شهر در خصوص مناطق بازآفرینی تصریح کرد: در حال حاضر تمام مناطق به‌ صورت مستند روی نقشه وجود دارد و نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ پروژه بر اساس فیلترهای ذکرشده قابل نمایش است.

 

https://pvst.ir/buy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو