skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ابرآروان دیتاسنتر شهریار را در تبریز افتتاح کرد

۱۷ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دیتاسنتر شهریار ابر آروان افتتاح شد

دیتاسنتر شهریار ابرآروان منطبق با آخرین معماری نرم‌افزاری سرورهای ابری آروان و با هدف ارائه خدمات بهتر و پایدارتر به کسب‌وکارهای محلی دور از مرکز، در شهر تبریز افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی ابرآروان، با توجه به وجود استارت‌آپ‌های فعال، کارخانه‌ها و صنایع متعدد در کلانشهر تبریز، در روند توسعه دیتاسنترهای ابری آروان در سطح کشور، این شهر در اولویت قرار گرفت.

اضافه‌ شدن دیتاسنتر شهریار به دیتاسنترهای فعلی ابرآروان این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کند تا با Deploy زیرساخت خود در Available Zoneهای مختلف، معماری پایدار به‌ شکل Multi-region داشته باشند.

دیتاسنتر شهریار با استاندارد Tier 3 و کمترین Latency اینترنت در گام نخست، با ظرفیت ۱۶ رک به‌ بهره‌برداری رسیده و میزبان محصول سرور ابری (Cloud server) آروان است. در فاز بعدی ۱۶ رک دیگر به ظرفیت این دیتاسنتر اضافه می‌شود و در ادامه، پاپ‌سایت جدید محصول فضای ابری آروان (Object Storage) در این دیتاسنتر راه‌اندازی خواهد شد.

مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی دیتاسنتر شهریار

از مزایای دیتاسنتر شهریار می‌توان به پهنای باند مستقیم زیرساخت، اتصال به IXP استانی آذربایجان شرقی، زیرساخت شبکه بدون Over Subscription و در ارتباط بودن با گیت‌وی‌های ورودی غرب ایران با کمترین HOP و Latency اشاره کرد.

کاربرانی که در شهریار ابرک‌ می‌سازند این امکان را خواهند داشت تا برای ابرک خود به‌ میزان دلخواه Disk انتخاب کنند، شبکه خصوصی بین ابرکی پایدار و بهبودیافته داشته باشند و از سرورهای خود نسخه پشتیبان تهیه و آن را دانلود کنند.

دیگر امکانات دیتاسنتر شهریار به شرح زیر است:

  • امکان ساخت سرورهای پایدار Local Storage
  • امکان ارائه Cloud Dedicated Server
  • محافظت از سرورها هنگام بروز مشکل سخت‌افزاری
  • زیرساخت ذخیره‌سازی و عملکرد دیسک بهینه‌شده

سرویس‌های دیتاسنتر شهریار

مطابق تمام دیتاسنترهای ابرآروان، مشتریان می‌توانند ابرک خود را در دیتاسنتر شهریار بسازند. شهریار همچنین از نخستین دیتاسنترهای ابرآروان است که سرویس Local Storage ارائه می‌دهد. Local storage دیسکی است که به‌ طور مستقیم روی سرور سخت‌افزاری نصب می‌شود و کاربران را از استفاده از کلاستر عمومی (Network Storage) برای ذخیره داده‌های ابرک خود بی‌نیاز می‌کند. در نتیجه‌ کاربران با استفاده از این سرویس سرعت بسیار بیشتری را در ذخیره‌سازی داده‌ها تجربه خواهند کرد.‍

همچنین سرویس‌های CPU Optimize و Memory Optimize به‌ زودی به دیتاسنتر شهریار اضافه می‌شود تا پاسخگوی مشتریانی باشد که به CPU قوی و فرکانس بالا و ابرک با Memory بالا نیاز دارند.

مزیت دیتاسنتر شهریار برای شهر تبریز

در کنار مزیت‌هایی که افتتاح شهریار برای تمام مشتریان سرور ابری آروان به‌ لحاظ افزایش امنیت داده‌، استمرار سرویس و پایداری ایجاد می‌کند، برخی مزیت‌های راه‌اندازی آن به‌ صورت اختصاصی متوجه مردم آذربایجان شرقی خواهد بود.

برای نمونه‌، اگر کسب‌وکارهای آنلاین شهر تبریز ابرک خود را در شهریار بسازند، با توجه به نزدیکی جغرافیایی و Latency پایین اینترنت‌، سریع‌تر به داده‌های خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

https://pvst.ir/bu2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو