skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپکس به عنوان یک پلتفرم ایجاد صرافی رمزارزی فعالیت خود را آغاز کرد

۱۸ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپکس

رمزارزها به عنوان یک تکنولوژی برهم‌زننده طرفداران زیاده به دست آورده‌اند. طرفدارانی که نیاز به فضایی برای خریدوفروش سکه‌های باارزش‌شان دارند. در این میان صرافی‌های بزرگ با در دست گرفتن بازار اجازه نفس کشیدن به صرافی‌های نوپا نمی‌دهند. یکی از راه‌های بر هم زدن انحصار و تمرکز ساخت ابزاری برای تجهیز صرافی‌های نوپاست. ابزاری که به آنها قدرت پیش بردن اهداف و شکوفایی هرچه بهتر خلاقیت‌شان را بدهد.

به گزارش پیوست، صرافی‌های رمزارزی از نظر تعدادی همه‌روزه رو به افزایش هستند و در کنار آنها کسب‌وکارهایی شکل گرفته‌اند که دیگر خود صرافی رمزارزی به شمار نمی‌‌آیند بلکه بسترهای آماده‌ای را در اختیار متقاضیان ایجاد صرافی‌های رمزارزی یا خریدوفروش رمزارزی قرار می‌دهند. با استفاده از این پلتفرم‌ها کسب‌و‌کارها می‌توانند با امنیت و راحتی بیشتر بازارهای معاملاتی خود را راه‌اندازی کنند. کدهای آماده‌ای که به دلیل تحریم‌ها صرافی‌های ایرانی از دسترسی به آنها محروم مانده‌اند. این موضوع در کنار همکاری دولت می‌توانست تجربه کاربری بسیار راحت و جالبی را رقم بزند.

از نمونه‌های خارجی پلتفر‌های بازار ساز دنیا می‌توان GSR Markets ،Kairon Labs ،Alpha Theta را نام برد. از آنجا که استفاده از این پلتفرم‌ها به دلیل تحریم‌ها برای کسب‌و‌کارهای داخلی امکان‌پذیر نیست، حال در ایران پلتفرمی با عنوان اُپکس (Opex) تصمیم دارد همان زمین را برای بازیگران ایرانی مهیا کند.

پلتفرم Opex چیست؟

پلتفرم Opex، مخفف Open exchange، یک پلتفرم P2P تریدینگ است. در این پلتفرم کاربران می‌توانند معاملات خود را انجام دهند و کیف پول صادر کنند. پلتفرم Opex‌ به‌ صورت متن‌باز ارائه می‌شود و متقاضیان استفاده از آن می‌توانند از کد این محصول به صورت رایگان استفاده و صرافی رمزارزی خود را ایجاد کنند.

حوزه خدمات اپکس کمپانی‌ها هستند. شرکت‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند از کدهای اپکس برای راه‌اندازی صرافی رمزارزی استفاده کنند می‌توانند سفارش ایجاد صرافی رمزارزی را نیز به این شرکت ارائه دهند و محصول شخصی‌سازی مورد نیازشان را دریافت کنند.

مصرف‌گنندگان بیشتر پیشنهادهای بهتر

سهیل نیکزاد، مدیرعامل Opex‌، دلیل متن‌باز بودن Opex را افزایش تعداد کاربران و به دست آوردن باگ‌های نرم‌افزاری اعلام کرد. همچنین به‌ گفته نیکزاد، این محصول به عنوان یک نرم‌افزار متن‌باز بالاترین سطح آزادی تجاری را دارد. این پلتفرم در لایه سرور قرار می‌گیرد و در کسب‌و‌کارهایی که قصد راه‌اندازی یک بازار تبادل را دارند می‌تواند استفاده شود.

سهیل نیکزاد
سهیل نیکزاد، مدیرعامل اپکس

طبق گفته‌های نیکزاد، در دوره سه‌ماهه‌ای که از راه‌اندازی این پلتفرم گذشته است تاکنون دو کسب‌و‌کار ترک و عرب بدون هیچ‌گونه رابطه تجاری‌ای در حال استفاده از کد این پلتفرم هستند. به گفته نیکزاد، این شرکت در حال مذاکره با دو کسب‌و‌کار داخلی برای راه‌اندازی این محصول است.

پلتفرم Opex یک صرافی نیست اما این محصول امکان راه‌اندازی یک صرافی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نیکزاد حجم سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در این پلتفرم را حدود دو میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرعامل اپکس نبود فضای مشخص و سیاست یکپارچه در خصوص صرافی‌های رمزارزی در ایران را دلیل اصلی رشدنیافتن صرافی‌های ایرانی نسبت به رقبای خارجی آنها می‌داند.

https://pvst.ir/bub

یک دیدگاه

  1. سلام ۰۹۱۱۳۴۶۰۶۶۳ یکی از پلتفرم شما داره سواستفاده میکنه و تمام سرمایه من رو بالا کشیده .کسی بانام شرکت شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو