skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اعضای حقیقی شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب شدند

۱۶ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شورای اجرایی فناوری اطلاعات

رئیس‌جمهور در احکامی جداگانه، مهدی اخوان بهابادی، محمد خوانساری و محمد کاظمی‌فرد را به عضویت شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابراهیم رئیسی، با استناد به بند ۱۸ ماده ۴ اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات که به ترکیب اعضای این شورا اشاره دارد، سه عضو حقیقی جدید این شورا را منصوب کرد.

شورای اجرایی فناوری اطلاعات وظیفه تعیین خط‌مشی‌های اجرایی در قلمرو فناوری اطلاعات به منظور توسعه و استقرار دولت الکترونیکی و ایجاد زمینه و بستر گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه‌های توسعه بخش‌های مختلف در چارچوب سیاست‌های کلی نظام، مصوبات شورای‌ عالی فضای مجازی و قوانین مربوطه را بر عهده دارد.

نظارت مستمر بر پیشرفت برنامه‌های توسعه دولت الکترونیکی و گسترش کاربری فناوری اطلاعات در کشور و ارائه گزارش‌های دوره‌ای به مجلس شورای اسلامی، شورای‌ عالی فضای مجازی و هیات وزیران، بخشی از وظایف این شورا به ریاست رئیس‌جمهور است.

مهدی اخوان بهابادی اکنون مدیرعامل همراه اول است و در سوابق او ریاست هیات‌مدیره همراه اول، قائم‌مقامی رئیس سازمان صداوسیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین، دبیری شورای عالی و ریاست مرکز ملی فضای مجازی، عضویت حقیقی شورای عالی فضای مجازی، معاونت آموزش و پژوهش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران به چشم می‌خورد.

محمد خوانساری در حال حاضر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران است. او دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است و ریاست پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران را در پرونده کاری خود دارد.

محمد کاظمی‌فرد نیز اکنون رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه است و در واقع جانشین عیسی زارع‌پور (وزیر فعلی ارتباطات و فناوری اطلاعات) در این قوه شده است. او پیشتر در سمت معاون امور سامانه‌ها و هوش قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه مشغول به کار بود.

https://pvst.ir/btu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو