skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

راه‌اندازی نسخه اول پروژه حیات پلتفرم سلامت پاد

۱۶ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اولین نسخه پروژه حیات، از پلتفرم سلامت سرزمین هوشمند پاد، با هدف جمع‌آوری داده‌های مربوط به سلامت، از دستگاه‌های دارای بلوتوث و ارسال بر بستر اینترنت اشیای فناپ (پادیوت)، در دسترس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پاد، پروژ دروازه حیات پاد (Hayat Gateway) که رابطی برای پایش سلامت از طریق دستگاه‌های فناورانه و متصل به اینترنت اشیاست، روی سیستم‌عامل اندروید مستقر می‌شود و داده‌های خود را به پلتفرم سلامت هوشمند پاد ارسال می‌کند.

دروازه حیات از طریق دستگاه‌هایی که به کمک اینترنت و تجهیزات موجود می‌توانند وضعیت علائم حیاتی کاربر مانند فشار خون، سطح اکسیژن خون، قند خون و غیره را پایش کنند، داده‌های مرتبط با سلامت را دریافت و ارسال می‌کنند.

در حال حاضر با توجه به نیازمندی‌های موجود، چند دستگاه پرکاربرد در حوزه سلامت فردی بررسی و پشتیبانی شده است. این دستگاه‌ها عبارت‌اند از:

  • دستبند هوشمند شیائومی (می‌بند): به منظور دریافت داده‌های لحظه‌ای ضربان قلب، کالری مصرفی فرد در طول روز، وضعیت خواب و غیره
  • ترازوی هوشمند شیائومی: مجهز به سیستم تشخیص شاخص توده بدنی (BMI)، به منظور اندازه‌گیری وزن و همچنین محاسبه اطلاعاتی مانند: توده عضلات، میزان چربی بدن، میزان آب بدن و غیره
  • دستگاه فشارسنج هوشمند: برای انتقال داده‌های مرتبط با فشار خون فرد
  • دستگاه سنجش سطح اکسیژن خون
  • دماسنج محیطی: به منظور اندازه‌گیری میزان رطوبت و دمای محیط.

در مرحله فعلی، پروژه حیات هسته اصلی سرویس سلامت پلتفرم پادباکس محسوب می‌شود و در این محصول گنجانده شده است. به زودی هم محصول «نبض» به عنوان ابزار کنترل سلامت، روی پادباکس، ارائه خواهد شد.

واحد سلامت به عنوان بخشی از پلتفرم پایه زیست‌بوم پاد، خدماتی مبتنی بر ابزار دیجیتالی و نوین را که برای پایش و سنجش سلامت مورد استفاده است در بر می‌گیرد. از سویی دیگر، تولید، انتشار محتوا و بازاریابی خدمات سلامت و همچنین اتصال به سرویس‌های نوین در این حوزه، از ماموریت‌های واحد سلامت پاد است. پادباکس در کنار سرویس‌های سلامت، خدماتی مثل بازی‌های ویدئویی، پخش موسیقی و پادکست، کتاب صوتی، اخبار، مجلات و غیره نیز ارائه می‌کند.

https://pvst.ir/btr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو