skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل مهیمن: رهبر بازار تکنولوژی‌های حوزه تنظیم‌گری هستیم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۹ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

شرکت فناوری اطلاعات امن مهیمن امروز (۹ بهمن ۱۴۰۰) طی مراسمی، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی فضای مجازی از محصول مرکز داده کانتینری بومی خود با نام تجاری «بلوباکس» رونمایی کرد. در این مراسم همچنین مرکز داده محور مهام افتتاح شد.

به گزارش پیوست، مرکز داده بومی این شرکت که نام تجاری «بلوباکس» روی آن گذاشته است تا ۹۶ درصد متکی به ۱۶ شرکت دانش‌بنیان و تولیدی داخلی است و سه شرکت‌ بازرگانی نیز از کشورهای ایتالیا و کره جنوبی، چهار درصد در طراحی و تولید این محصول نقش داشته‌اند.

مدیران این شرکت، امنیت و پوشش برای پدافند غیرعامل، زمان ساخت کوتاه، امکان توسعه‌پذیری بالا، بازدهی بالای مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های عملیاتی و اجرایی را از مزیت‌های این محصول به شمار آوردند.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، در این مراسم گفت: شرکت‌‌های ICT طی سالیان اخیر بزرگ شده‌اند و این کار ساده‌ای نبوده است. البته در این زمینه‌ ظرفیت‌های خوبی برای پیشرفت نیز وجود دارد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از شرکت فناوری اطلاعات امن مهیمن

ستاری ادامه داد: توسعه شرکت‌، توسعه نوآوری، ارائه محصولات جدید و تمرکز بیشتر بر بخش سخت‌افزاری که در آن ضعیف هستیم باید در دستور کار این شرکت‌ها قرار گیرد؛ مثلاً در حوزه میکروالکترونیک باید فکری اساسی کرد که نیازمند اراده جمعی است.

فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، سخنران دیگر این مراسم بود. او گفت: در افق آینده باید به هوش مصنوعی پرداخت. در این زمینه برخی دیدگاهی منفی دارند اما آنچه مسلم است، ثروت عظیم در حال خلق در این حوزه است.

ابوالحسین فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی

فیروزآبادی به دغدغه‌های امنیتی و حریم خصوصی نیز اشاره کرد و گفت: شکل‌گیری شرکت‌هایی که مقدمه شروع این مسیر هستند را تبریک می‌گویم. از لوازم این مسیر، رعایت بحث‌های امنیت و حریم خصوصی است؛ در غیر این صورت ثروت ملی در معرض خطر قرار می‌گیرد. باید همان‌طور که به بخش سخت‌افزاری توجه می‌شود در حوزه داده هم دقت و وسواس خرج شود، وگرنه از ادامه راه بازمی‌مانیم.

مدیرعامل مهیمن: رهبر بازار تکنولوژی‌های حوزه تنظیم‌گری هستیم

در این چارچوب عباس عسکری، مدیرعامل این شرکت، طی سخنانی به تشریح موقعیت مهیمن در بازار پرداخت و توضیح داد: ابتدا از حوزه‌های تحلیل داده و کلان‌داده، رمز و امنیت، راهکارهای سازمانی و شبکه‌های اجتماعی و پیا‌م‌رسان‌ها شروع کردیم و با ورود به حوزه‌های مخابراتی، اقتصادی، بانک و بیمه،‌ راه و شهرسازی و زیرساخت و تامین تجهیزات سخت‌افزاری مسیر خود را ادامه دادیم.

عسکری افزود: با ورود به حوزه‌های جدید از جمله بیمه و توسعه محصولاتی مانند ابریمنت، حسیب و محصولاتی که امروز معرفی شده‌اند، در حال حرکت به سمت چشم‌انداز خود یعنی تبدیل شدن به متحد استراتژیک سازمان‌های بزرگ کشور در صنایع مختلف و قطب توسعه دانش و فناوری‌های کاربردی حوزه ICT هستیم.

افتتاح مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته مهام

در قسمت دیگری از این رویداد، مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته مهام از سوی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح شد. این مرکز در فضایی دو هزار متری در دو طبقه و با ظرفیت ۲۲۰ نفری، دربرگیرنده هشت گروه فنی و دو ستادی است.

مدیرعامل مهیمن در این باره توضیح داد: ساختمان جدید مهام، در راستای تخمین ما برای تبدیل شدن به یک شرکت هزارنفره بین‌المللی، با تمرکز بر توسعه فناوری‌های داد‌ه‌محور در بازه زمانی ۱۸ ماه پیش روست.

https://pvst.ir/bsm
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو