skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها در هفته اول بهمن: ابرقدرت‌ها در مقابل رمزارزها

۹ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بازار رمزارزها در هفته اول بهمن: ابرقدرت‌ها در مقابل رمزارزها

هفته اول بهمن‌ماه، بازار رمزارها مورد تهاجم ابر قدرت‌ها بود. روسیه و آمریکا دو کشوری بودند که با سیاست ممنوعیت و محدودیت حداکثری قصد داشتند این فناوری مهارنشدنی را محدود کنند. در مقابل این سیاست‌ها واکنش کاربران و بازیگران دنیای رمزارزها جالب بود. واکنشی که شکاف عمیق بوجود آمده میان سیاست و جوامع را بیش از پیش نشان می‌دهد.

یکشنبه (۳ بهمن): متضرر شدن روسیه با ممنوع اعلام کردن ارزهای دیجیتال

پاول دروف، مدیرعامل تلگرام در کانال تلگرامی خودش اعلام کرد روسیه با ممنوعیت رمزارزها باعث نابودی صنایع و مهاجرت متخصصان فعال در حوزه فناوری اطلاعات می‌شود. واکنش دروف در پی انتشار خبری از بانک مرکزی روسیه بود که رمزارزها را خطری برای سیستم مالی این کشور برشمرده و پیشنهاد ممنوعیت کامل رمزارزها را داده بود. قیمت تون‌کوین (Ton Coin) در این روز در بازه ۲.۵ تا ۲.۷ دلار در نوسان بود.

دوشنبه (۴ بهمن): سیاست آمریکا در مقابل رمزارها

به گزارش bitcoin.com دولت آمریکا درحال تهیه یک پیش‌نویس برای سیاست‌های کلی این کشور در مقابل رمزارها است. این دستورالعمل شامل مسائل اقتصادی، امنیتی و نظارتی در حوزه دارایی‌های دیجیتال است. در مقابل کاربران واکنش متفاوتی به این خبر نشان دادند و ارزش بازار رمزارها با حدود ۴.۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل به رقم ۱.۷ تریلیون دلار رسید.

سه‌شنبه (۵ بهمن): مشکل امنیتی در بزرگترین بازار NFT

کوین دسک گزارشی مبنی بر مشکل امنیتی در بازار Opensea منتشر کرد. براساس داده‌های این گزارش در خوش‌بینانه‌ترین حالت حداقل ۳ نفر با استفاده از این مشکل امنیتی NFTها را کمتر از ارزش واقعی آن‌ها خریداری کرده‌اند و از این طریق سود زیادی به‌دست آورده‌اند. قیمت اتریوم در این روز با حدود یک درصد رشد نسبت به روز قبل در بازه ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شد.

چهارشنبه (۶ بهمن): پروژه رمزارز فیسبوک شکست خورد

به گزارش بلومبرگ، متا به‌دنبال فروش حق مالکیت معنوی رمزارز خود Diem یا Libra سابق است. پروژه Diem به‌عنوان یک رمزارز با ثبات تاکنون واکنش‌های بسیاری را از طرف دولت آمریکا به‌دنبال داشته است. اکنون متا به‌دنبال فروش دارایی‌های این پروژه برای بازگرداندن سرمایه سرمایه‌گذاران است. تسلط به بازار (Dominance) پراستفاده‌ترین استیبل کوین بازار USDT در این روز با حدود یک درصد کاهش نسبت به روز گذشته تا ۴.۶ درصد هم پایین آمد.

پنج‌شنبه (۷ بهمن): کاربران ۲۰۰ میلیون دلار متضرر شدند

براساس گزارش منتشر شده از کوین دسک، معامله‌گران در جریان نوسانات اخیر بیت‌کوین و اتریوم حدود ۲۰۰ میلیون دلار متضرر شدند. درپی سقوط قیمت بیت‌کوین به زیر ۳۶ هزار دلار بسیاری از موقعیت‌های معلاملات آتی بیت‌کوین و اتریوم لیکویید شدند و حدود ۲۰۰ میلیون از سرمایه معامله‌گران از بین رفت. قیمت بیت‌کوین در این روز در بازه ۳۵ تا ۳۷ هزار دلار در نوسان بود.

جمعه (۸ بهمن): رکوردزنی هش‌ریت اتریوم

براساس گزارش کوین‌تلگراف هش‌ریت شبکه اتریوم برای اولین بار به رقم ۱.۱۱ پتاهش بر ثانیه (PH/s) رسید. هش‌ریت شبکه اتریوم درحالی رکورد زد که اتریوم در یک‌سال گذشته به‌دلیل پایین بودن سختی شبکه، شاهد سرازیری ماینرها بود. رشد قیمت اتریوم در یک‌سال گذشته در کنار پایین بودن سختی شبکه، باعث به‌صرفه شدن این شبکه برای ماینرها نسبت به هر زمان دیگری شده بود. در این روز اتریوم در بازه ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار در نوسان بود.

شنبه (۹ بهمن): سیاست‌مداران طرفدار بیت‌کوین

یکی از سناتورهای آمریکایی به‌دنبال پذیرش بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی است. بر اساس گزارشی که کوین‌دسک منتشر کرده است، سناتور ایالت آریزونا وندی راجرز، می‌خواهد با ارائه طرحی بیت‌کوین را قانونی کند. این طرح به‌گونه‌ای است که در صورت تصویب شدن از بیت‌کوین می‌توان در پرداخت بدهی، جریمه، مالیات و… استفاده کرد. قیمت بیت‌کوین تا لحظه نگارش این گزارش در بازه ۳۷ تا ۳۸ هزار دلار در نوسان است.

https://pvst.ir/bsc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو