skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۹۸ بهمن ۱۴۰۰

میثم قاسمی تحریریه

۹ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ماهنامه پیوست شماره ۹۸

رمزارز ملی یا همان ریال دیجیتالی، موضوع تیتر یک شماره ۹۸ (بهمن ۱۴۰۰) ماهنامه پیوست است.

تیتر «طلوع ریال دیجیتالی» همان‌طور که روی جلد قرار گرفته، تیتر اولین گزارش از پرونده فرم خدمت و تجارت است که به موضوع انتشار رمز ارز ملی اختصاص دارد. در ادامه این پرونده، گفت‌وگویی با معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، یک میزگرد با حضور مدیران صرافی‌های رمزارز ایرانی و چند گزارش آمده است.

در فرم گزارش ماه نیز پرونده‌ای درباره تولید گوشی تلفن همراه در ایران و طرح جدیدی که وزارت ارتباطات به همراه وزار صمت و مرکز ملی فضای مجازی در این زمینه تهیه کرده‌اند آمده است که در آن گفت‌وگویی با معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و چند تولیدکننده داخلی گوشی آمده است.

در بخش باشگاه مدیران زندگی و دوران کاری فرامرز رستگار از مدیران قدیمی شرکت مخابرات ایران مرور شده و پس از آن استارت‌آپ لیدالید و شرکت ارتباط فردا معرفی شده‌اند.

در بخش حقوق فناوری ابتدا تهیه و پخش ویدئوهای دوربین مخفی در فضای مجازی از نظر حقوقی و قانونی بررسی شده و پس از آن موضوع تهیه NTF از آثار هنری و فروش آن مورد توجه قرار گرفته است. همچنین رگولاتوری رمزارزها در سال ۲۰۲۲ و حقوق کاربران در قراردادهای SaaS از دیگر گزارش‌های این بخش هستند.

در بخش راه‌حل پس از معرفی جدیدترین محصولات فناورانه عرضه شده در بازار، به دومین سئوال مصاحبه‌های شغلی، پاسخ داده شده که به نقطه ضعف افراد مربوط است.  در انتها نیز جدیدترین لپ‌تاپ گیمینگ لنوو معرفی شده است.

در پیوست جهان نیز مسئله پولشویی در دنیای دیجتال مورد توجه قرار گرفته و پرونده‌ای در همین رابطه آمده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۹۸ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۹۸ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/brz
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو