skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها در هفته سوم دی: سقوط تا کف قیمت

۲۵ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بازار رمزارزها در هفته سوم دی: سقوط تا کف قیمت

قیمت بیت‌کوین برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ یک هفته کامل ریزشی بود، ریزشی که ناشی از فشار دولت‌ها برای محدود کردن بازار رمزارزهاست. آمریکا و چین به عنوان دو ابرقدرت اقتصادی با سیاست‌هایشان قصد دارند تا حد امکان جلوی فراگیری رمزارها را بگیرند. با این حال ماینرهای بیت‌کوین به عنوان یکی از بازیگران اصلی و تاثیرگذار این حوزه در مقابل این سیاست‌ها مقاومت می‌کنند. همچنین تحلیلگران هم نظرات مثبتی نسبت به آینده بازار رمزارزها دارند. با پیوست در این گزارش همراه باشید.

یکشنبه (۱۹ دی): بازگشت بیت‌کوین

بیت‌کوین یک هفته سقوط قیمت را پشت سر گذاشت. اتفاقی که سال ۲۰۱۸ تاکنون دیگر رخ نداده بود. کاهش قیمت بیت‌کوین تا حدود قیمت ۴۰ هزار دلار ادامه داشت. عددی که برای بسیاری از کاربران این حوزه یک مقاومت روانی به‌ حساب می‌آید. با این حال مایکل وندی پوپ از تحلیلگران مطرح بیت‌کوین درباره روند قیمتی بیت‌کوین نظر مثبتی دارد و به نظر پوپ، تغییر نمودار بیت‌کوین نشان می‌دهد در آینده قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. در این روز قیمت بیت‌کوین در بازه ۴۱ تا ۴۳ هزار دلار در نوسان بود.

دوشنبه (۲۰ دی):‌ مقاومت روانی شکسته شد

دهمین روز سال جدید میلادی برای قیمت بیت‌کوین روز خوبی نبود. پرچمدار بازار رمزارزها در این روز مقاومت کلیدی خود را بعد از سه ماه از دست داد و به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد. قیمت بیت‌کوین در این روز تا ۳۹ هزار و ۶۰۰ دلار هم سقوط کرد. قیمت بیت‌کوین پس از اینکه به زیر ۴۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد، به سرعت احیا شد و به بیش از ۴۰ هزار دلار رسید.

سه‌شنبه (۲۱ دی): چین و سرکوب ماینرها

دولت چین استخراج رمزارزها را به‌ صورت رسمی منسوخ‌شده اعلام کرد. چین که تا قبل از شروع سرکوب‌هایش علیه ماینرها رتبه اول ماینینگ بیت‌کوین را در اختیار داشت، اکنون در تلاش است با منسوخ اعلام کردن استخراج بیت‌کوین این صنعت را به‌ طور کامل از بین ببرد. قیمت یبت‌کوین در این روز در بازه ۴۱ تا ۴۳ هزار دلار در نوسان بود.

چهارشنبه (۲۲ دی): انباشت بیشتر بیت‌کوین توسط ماینرها

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که در هفته‌های اخیر حاضر به فروش بیت‌کوین‌شان نشده بودند، نه تنها هنگام کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار فروشنده نبودند بلکه در صدد اضافه کردن دارایی بیت‌کوینی خود برآمدند. در این روز قیمت هر واحد بیت‌کوین با حدود ۲.۷ درصد رشد نسبت به روز گذشته در بازه ۴۲ تا ۴۴ هزار دلار در نوسان بود.

پنجشنبه (۲۳ دی): پذیرش عمومی رمزارزها

بر اساس گزارشی که کوین‌تلگراف از نظرسنجی ویزا منتشر کرده است، حدود ۲۴ درصد از فروشگاه‌های کوچک آمادگی پذیرش رمزارزها را به‌ عنوان یک روش پرداخت دارند. در این مطالعه ۲ هزار و ۲۵۰ نفر از مدیران کسب‌و‌کارهای کوچک حضور داشته‌اند که حدود ۸۰ درصد از آنها اعلام کرده‌اند قصد راه‌اندازی روش پرداخت با رمزارزها را در سال آینده دارند. در این روز قیمت بیت‌کوین در بازه ۴۲ تا ۴۴ هزار دلار در نوسان بود.

جمعه (۲۴ دی): پذیرش دوج‌کوین از سوی تسلا

کمپانی تسلا برخی محصولات خود را با دوج‌کوین قیمت‌گذاری کرد. در پی اعلام این خبر از سوی ایلان ماسک، قیمت دوج‌کوین حدود ۱۵ درصد رشد کرد و به حدود ۰.۲ دلار رسید. البته تسلا هنوز این روش پرداخت را برای خودروهای برقی‌اش در نظر نگرفته است. در این روز قیمت دوج‌کوین در بازه ۰.۱۷ تا ۰.۲۱ دلار در نوسان بود.

شنبه (۲۵ دی): رشد ۴۰۰ درصدی آگهی‌های شغلی ارز دیجیتالی

بر اساس گزارش کوین‌دسک، لینکدین به‌ عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی کسب‌وکار‌ها، از رشد ۴۰۰ درصدی آگهی‌های شغلی مرتبط با حوزه رمزارزها نسبت به سال گذشته خبر داده‌ است. استخدام توسعه‌دهنده بلاک‌چین بیشترین تعداد آگهی را در این میان به خود اختصاص داده‌ است. قیمت بیت‌کوین تا لحظه نگارش این گزارش در بازه ۴۲ هزار و ۷۰۰ تا ۴۳ هزار و ۲۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

https://pvst.ir/boi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو