skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مشاوره آنلاین، بازوی توسعه سلامت است

۲۵ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یکی از مزایای مهم اپلیکیشن‌های سلامت آنلاین، توسعه سلامت الکترونیکی است و فعالان حوزه سلامت دیجیتالی معتقدند: اپلیکیشن‌های مشاوره آنلاین پزشکی از بازوهای توسعه سلامت در جامعه هستند که با پیشرفته‌تر شدن آنها، استانداردهای سلامت در جامعه رشد بیشتری پیدا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دکترساینا، پاندمی کرونا از موضوعاتی بود که اهمیت نیاز به خدمات و پلتفرم‌های سلامت الکترونیکی را نشان داد. دریافت خدمات سلامت و مشاوره پزشکی مثل آزمایش، مشاوره درباره علائم و نشانه‌های کرونا از کاربردی‌ترین مسائلی بود که اپلیکیشن‌های سلامت بعد از شیوع کرونا به آن توجه کردند.

در حقیقت در این دوران تحول دیجیتالی به روند سلامت الکترونیکی کمک زیادی می‌کند و این برای نظام سلامت امری ضروری است و می‌توان صنعت بیمه را موتور این تحول به حساب آورد. علاوه بر اینکه سهم ۷۸ درصدی نسخه‌های دیجیتالی از نسخه‌های صادرشده برای بیماران، چالش‌ها و فرصت‌های نسخه الکترونیکی برای درمانگران هم در کانون توجه اپلیکیشن‌های حوزه سلامت قرار گرفته است.

«مهدی خدادادی» هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل دکترساینا، درباره بی‌میلی پزشکان در آغاز فعالیت‌ها به ارائه خدمات در اپلیکیشن‌های آنلاین گفته است: چالش‌های فرهنگی، اقتصادی، ارتباط موثر بین پزشک و بیمار و همچنین اهمیت معاینه بالینی و حضوری از مواردی بود که پزشکان در اولین مواجهه با سرویس مشاوره آنلاین عنوان می‌کردند. اما با گذشت زمان و پیشرفت خدمات الکترونیکی حوزه سلامت، به طور حتم این موضوع بهبود پیدا می‌کند.

مشاوره پزشکی آنلاین جایگزین نیست، بازوی کمکی است

هرچند اقداماتی نه به صورت فردی از طرف پزشکان بلکه به شکل کلان از طرف نهادهای مرتبط با آنها در مخالفت با استارت‌آپ‌های حوزه سلامت شکل گرفته است، اما بررسی و مقایسه عملکرد اپلیکیشن‌های مشاوره آنلاین پزشکی بیانگر این موضوع است که هر قدر تمرکز تصمیم‌گیران یک اپلیکیشن بر جریان رشد وتوسعه خدمات بیشتر باشد، کاربران راضی‌تر به نظر می‌رسند.

در نهایت فعالان حوزه سلامت الکترونیکی بر این باورند که مشاوره پزشکی آنلاین قرار نیست تبدیل به رقیبی برای پزشکان شود و در واقع اپلیکیشن‌های مشاوره آنلاین پزشکی یکی دیگر از بازوهای توسعه سلامت در جامعه هستند که در پی بهبود عملکردشان، استانداردهای سلامت در جامعه را با رشد بیشتری مواجه می‌کنند. پلتفرم‌های حوزه سلامت دیجیتالی اگر به شاخص‌ها و استانداردهای جهانی در این حوزه بیشتر توجه کنند، به طور قطع نتیجه نهایی هم مطلوب‌تر خواهد بود.

https://pvst.ir/boh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو