skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

علی‌بابا پلاس؛ پلتفرمی برای اشتراک تجربه کاربران از سفرها

۱۹ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

علی‌‌بابا پلاس قصد دارد با تجمیع نظرات و تجربه‌های مردم از سفرهای خود به ارتقای کیفیت صنعت گردشگری کمک کند.

به گزارش روابط عمومی علی‌بابا، این مجموعه اخیراً از آخرین محصول شرکت سفرهای علی‌بابا به نام «علی‌بابا پلاس» رونمایی کرد. این پلتفرم که بر پایه محتوای تولیدشده از سوی کاربر یا UGC پیاده‌سازی شده، این امکان را فراهم کرده تا مسافران نظرات و تجارب‌ خود را از مقاصد سفرشان با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

این محصول در فاز اول مناطق گردشگری پنج شهر پرمخاطب کشور یعنی مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و رشت را در بر گرفته است. مقاصد گردشگری در این محصول به چهار دسته خوردوخوراک، جاذبه‌های گردشگری، خرید و اقامت طبقه‌بندی شده و برای هر شهر دست‌کم ۳۰۰ مکان به نمایش درآمده است.

مجید حسینی‌نژاد، مدیرعامل علی‌بابا، این محصول را بخشی از آینده علی‌بابا دانسته و معتقد است این مجموعه اهداف بلندی مانند توانمندسازی جامعه در خلق تجربه شایسته سفر و خلق ثروت برای مناطق محروم را دنبال می‌کند.

به گفته حسینی‌نژاد، در چند روزی که از راه‌اندازی این سرویس می‌گذرد، بیش از سه هزار تجربه در علی‌بابا پلاس به ثبت رسیده است و به‌ این‌ ترتیب خدمات‌دهندگان و تامین‌کنندگان برای بهبود جایگاه‌شان در نگاه مسافر هرچه می‌توانند انجام می‌دهند، چراکه درآمدشان مستقیماً به نظرات مشتریان وابسته است.

در حال حاضر تمامی ۱۵۶۰ مقصد سفر با ۱۵ تصویر منحصربه‌فرد به نمایش درآمده و برای هر کدام اطلاعات دسترسی کاملی (لوکیشن و آدرس) موجود است. به‌ علاوه شماره تلفن مقاصد و سایر اطلاعات مرتبط، امکانات و تجهیزات نیز آورده شده است. همچنین طبق برنامه زمانی اعلام‌شده، وضعیت آب‌وهوا، موقعیت مکانی کاربر به منظور راحت پیدا کردن مقاصد نزدیک و سفرسازی (Trip Planner)، به‌ زودی در این پلتفرم جای خواهد گرفت.

تعداد شهرهای علی‌بابا پلاس نیز با اضافه شدن کیش، قشم، یزد، اهواز و گرگان تا نوروز ۱۴۰۰ به عدد ۱۰ افزایش خواهد یافت.

قرار است در دو ماه آینده از نسخه کامل علی‌بابا پلاس در اپلیکیشن علی‌بابا رونمایی شود و به گفته روابط عمومی این شرکت، از ابتدای سال ۱۴۰۱ امکان درخواست فعالیت کاربران به این محصول اضافه خواهد شد، به‌ نحوی‌ که می‌توانند محتوا تولید و POI منحصر به تجربه سفرشان را به محصول اضافه کنند.

https://pvst.ir/bnj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو