skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین اپلیکیشن‌های تاثیرگذار بر نظر عموم مردم را از لحاظ امنیتی بررسی می‌کند

۱۵ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ دی ۱۴۰۰

قوانین تازه چین برای کنترل فضای سایبری

رگولاتور فضای سایبری چین چهارشنبه ۵ ژانویه ۲۰۲۲ اعلام کرد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند بر نظر عموم اثر بگذارند باید از لحاظ امنیتی بررسی شوند.

به گزارش پیوست، به نقل از CNBC، این اقدام گام تازه پکن در راستای کنترل و نظارت بر فضای اینترنت چین است که تا همین حالا هم به شدت تحت سانسور قرار گرفته است.

روشن نیست فعالیت یا تکنولوژی‌هایی که از نگاه رگولاتوری بر انظار عموم تاثیرگذار است چیست. این قوانین جدید بخشی از یک پیش‌نویس قانونی اداره فضای سایبری چین (CAC) است که با قدرت روزافزونش قصد دارد چارچوبی برای فعالیت سازندگان اپلیکیشن طراحی کند. بر اساس این قوانین، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن نباید برای به خطر انداختن امنیت ملی یا اخلال در نظم عمومی از نرم‌افزار استفاده کنند.

طبق اعلام CAC، تمام اپلیکیشن‌های خبری باید تحت نظارت رگولاتوری‌ها مجوز دریافت کنند. فضای خبری چین به شدت تحت سانسور و کنترل دولت است. در یک سال گذشته، چین حلقه قوانین خود را در زمینه‌های مختلف از ضد انحصار گرفته تا امنیت سایبری بر بخش تکنولوژی داخلی تنگ‌تر کرده است.

مستندات جدید CAC، قوانین و مقررات گذشته را در یک مجموعه مقررات واحد گرد آورده و بیشتر آنها قدیمی هستند. برای مثال سازندگان اپلیکیشن باید محافظت از داده را با قدرت دنبال کنند. چین سال گذشته در همین زمینه یک قانون مهم محافظت از داده‌های شخصی به تصویب رساند.

بنا بر پیش‌نویس قوانینی که چهارشنبه منتشر شد، کاربران باید با هویت واقعی خود از اپلیکیشن‌ها استفاده کنند. این موضوع مدت‌هاست که به عرفی در چین تبدیل شده و هویت واقعی به کارت‌های هویت دولتی و شماره تلفن متصل می‌شوند.

رگولاتور فضای سایبری می‌گوید امکان اظهارنظر عمومی درباره این مقررات وجود دارد و امسال اجرایی می‌شود اما هیچ تاریخ مشخصی ارائه نشده است.

منبع: CNBC

https://pvst.ir/bn3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو