skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت ارتباطات در نامه‌ای به اینستاگرام خواستار پایان دادن به سانسور تصاویر شهید سلیمانی شد

۱۳ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قاسم سلیمانی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای خطاب به مدیران پلتفرم‌‌متا (شرکت مادر فیس‌بوک) و اینستاگرام با محکوم کردن سانسور مطالب و تصاویر مرتبط با شهید قاسم سلیمانی در اینستاگرام، خواستار پایان دادن به این سانسور و بازگرداندن حساب‌ها و پست‌های تعلیق‌شده در پی اعمال این سیاست شد.

به گزارش روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با دومین سالگرد شهادت قاسم سلیمانی و افزایش دوباره حذف و سانسور مطالب مرتبط با این شهید در شبکه اجتماعی اینستاگرام، مدیرکل حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای خطاب به مدیران متا و اینستاگرام ضمن محکوم کردن این اقدام خواستار توضیح این پلتفرم‌ها درباره این سیاست غیرقانونی برای کاربران شد.

در بخشی از این نامه که خطاب به مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا، نوشته‌ شده و رونوشت آن برای آدام موسری، رئیس اینستاگرام و جسیکا روزن وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات‌متحده، ارسال‌ شده آمده است که حذف و سانسور تصاویر و مطالب مرتبط با سردار شهید قاسم سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم و محوکننده داعش جنایتکار، با هیچ‌یک از معیارهای بین‌المللی سازگاری ندارد.

در ادامه تاکید شده است: «از مدیران اینستاگرام انتظار می‌رود به احترام میلیون‌ها کاربر علاقه‌مند به این قهرمان مبارزه با تروریسم هرچه زودتر به این سانسور گسترده پایان داده شود.»

در بخشی از این نامه آمده است: «در پی این حمله تروریستی، در حالی که ملت‌های زیادی در منطقه در غم و اندوه بودند، در یک سانسور آنلاین گسترده، که در تاریخ شبکه‌های اجتماعی بی‌سابقه بود، اینستاگرام بدون توجه به قوانین بین‌المللی، شروع به حذف تمام محتواهای مرتبط با این شهید کرد. از آن زمان تاکنون، میلیون‌ها کاربر ایرانی و غیر‌ایرانی اینستاگرام از به اشتراک گذاشتن تصاویر، متن‌ها و هر نوع اطلاعات مرتبط با این قهرمان محبوب خود منع شده‌اند. اکانت کاربرانی که تحت تاثیر این سانسور شدید قرار گرفته‌اند صرفاً با دریافت پیامی مبنی بر اینکه «شما مقررات و چارچوب‌های پلتفرم را نادیده گرفته‌اید» حذف شده و هیچ توضیحی در این خصوص و هیچ راهنمایی‌ای برای نحوه بازیابی اکانت به آنها داده نشده است.»

در این نامه تاکید شده که «قواعد صنفی» اینستاگرام نباید گروهای خاصی از کاربران را هدف قرار دهد و چنین سیاستی به صورت اخلاقی و فلسفی غیرقابل قبول است.

در این نامه بخش حقوقی وزارت ارتباطات، از این پلتفرم خواسته است تا با در نظر گرفتن قواعد بین‌المللی حاکم بر اینترنت:

  • توضیحات کافی و منطق حاکم بر این سیاست غیرسازنده ارائه شود.
  • تمامی اکانت‌های حذف یا معلق‌شده و پست‌های حذف‌شده بازیابی شود.
  • اطمینان حاصل شود که چنین اتفاقاتی در آینده بروز نخواهد کرد.

در پایان نامه آمده است این وزارتخانه همیشه آمادگی لازم را برای شکل‌گیری کانال ارتباطی مشترک دارد و منتظر دریافت پاسخ فوری آن شرکت در این خصوص است.

https://pvst.ir/bmf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو