skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۹۷ دی ۱۴۰۰

میثم قاسمی تحریریه

۹ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیوست ۹۷

ماهنامه پیوست برای شماری دی ماه ۱۴۰۰ (شماره ۹۷) موضوع ثابت ماندن تعرفه خدمات مخابراتی و زیان اپراتورهای ثابت و همراه از این موضوع را به عنوان تیتر یک انتخاب کرده است.

تیتر «دو گام تا ورشکستگی» برای موضوع پرونده انتخاب شده که پرونده با همین تیتر آغاز می‌شود. در گزارش اول پرونده مسئله تاریخی ثابت ماندن تعرفه‌ها و مقاومت دولت با تغییر بسته‌های خدمات ارتباطاتی بررسی و در نهایت نگاهی به برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوره جدید انداخته شده است.

در ادامه این پرونده گفت‌وگوهایی با مدیران اپراتورهای همراه و ثابت و همچنین یکی از اعضای اسبق کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انجام شده و همچنین در گزارش دیگری با آمار و ارقام وضعیت اپراتورها از نظر درآمد و هزینه بررسی شده است.

در بخش باشگاه مدیران زندگی و دوران کاری شبنم طباطبایی، موسس گروه مشاوره رادمان و از مدیران قدیمی حوزه ارتباطات مرور شده و پس از آن شرکت داریا همراه و استارت‌آپ وینوهاب معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت ابتدا گزارشی از بودجه دولت الکترونیکی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ آمده است و پس از آن موفقیت طرح‌های تسهیل شروع کسب‌وکار بررسی شده است. در ادامه گزارشی با موضوع داغ این روزها یعنی نماد اعتماد الکترونیکی آمده است و در نهایت جایگاه بانک مرکزی در بانکداری باز بررسی شده است.

در بخش حقوق فناوری نیز ابتدا موضوع مقاومت برخی از کسب‌وکارها در برابر الزام اینماد از نظر حقوقی بررسی شده و پس از آن نقش شاپرک و در کسب‌وکارهای فناورانه بانکی مورد توجه قرار گرفته است. ادامه سلسله مطالب حقوق بلاکچین و حقوق نرم‌افزار نیز دیگر مطالب این بخش را تشکیل می‌دهند.

در بخش راه‌حل پس از معرفی جدیدترین محصولات فناورانه عرضه شده به بازار یکی از سئوالاتی که در مصاحبه‌های شغلی پرسیده می‌شود، مورد توجه قرار گرفته و پس از آن یک جاروبرقی رباتیک معرفی شده است.

در نهایت پیوست جهان موضوع کوچ‌نشینی دیجیتالی در دنیای امروز را به عنوان موضوع پرونده این شماره خود انتخاب کرده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۹۷ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۹۷ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/blo
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو