skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شب یلدای اکسکوینو در متاورس

۴ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ دی ۱۴۰۰

اکسکوینو، صرافی رمزارزی ایرانی که پیشتر با جریان استیبل‌کوین و عدم شفافیتش خبرساز شده بود، در شب یلدا جشنی به مناسبت همین شب در پلتفرم متاورس دیسنترالند برگزار کرد. جشن متاورسی اکسکوینو که به عنوان افتتاحیه برای نمایشگاه دائمی این صرافی در کنار ساختمان بایننس برگزار شد نمایشگاهی برای به نمایش‌ گذاشتن آثار هنرمندان ایرانی به‌ صورت NFT بود که از لحاظ آماری با استقبال کاربران مواجه شده است.

اکسکوینو، صرافی که در جنگ بین نهادها، همچنان نماد اعتماد الکترونیکی خود را نگه داشته است، در بلندترین شب سال میزبان یک جشن با حال و هوای شب یلدا برای معرفی نمایشگاه دائمی NFT خودش بود. طبق اعلام اکسکوینو این صرافی هزینه‌ای بابت قرار دادن آثار هنرمندان در این نمایشگاه دریافت نمی‌کند و از شروط اصلی اکسکوینو برای قرار دادن آثار ایرانی بودن هنرمند و داشتن سبک ایرانی اثر است.

هنرمندان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی که این صرافی معرفی کرده است برای قرار دادن اثر خود با اکسکوینو در تماس باشند و هنر خود را در یکی از بهترین موقعیت‌های مکانی دیسنترالند در کنار ساختمان‌های نام‌آشنایی همچون binance،rarible، DAO و غیره در معرض نمایش بگذارند. بعد از جاگیری اثر، هنگامی که یک بازدیدکننده در مقابل آن قرار بگیرد، لینک پلتفرمی که NFT اثر در آنجا برای خرید و فروش قرار گرفته است، نمایش داده می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند با کلیک روی لینک اثر ضمن مشاهده مشخصات اثر، مستقیماً و بدون واسطه اقدام به خرید مستقیم از صاحب اثر بکنند.

 جشن شب یلدا اکسکوینو از نظر آمار و ارقام

رضا سلطانی سرپرست پروژه متاورس اکسکوینو با ابراز رضایت از این رویداد اعلام کرد بیش از هزار شرکت‌کننده در این رویداد شرکت کرده‌اند و اکسکوینو با این تعداد کاربر در زمان برگزاری مراسم، به رتبه سوم شلوغ‌ترین مکان‌های دیسنترالند رسیده است. اکسکوینو در این رویداد میزبان کاربرانی از  ایتالیا، چین، آفریقای جنوبی و دیگر کشورها بوده است.

جمع‌بندی

رویداد اکسکوینو در حالی برگزار شد که هنوز متاورس در بین کاربران ایرانی موضوعی جدید است و کاربران آشنایی کاملی با نحوه استفاده از این محیط ندارند. دیسنترالند، پلتفرمی که اکسکوینو برای برگزاری نمایشگاه خود انتخاب کرده است، برای کاربران ایرانی به طور مستقیم در دسترس نیست و نیاز به تغییر IP برای ورود دارد. همچنین  محیط دیسنترالند مقدار زیادی از منابع سیستم را مصرف می‌کند که این موضوع می‌تواند باعث شود برخی از کاربران که سیستم مناسبی ندارند از این پلتفرم نتوانند به‌ خوبی استفاده کنند. دیسنترالند فعلاً از طریق تلفن‌های هوشمند در دسترس نیست و با توجه به فراگیری این تکنولوژی، این موضوع هم باعث می‌شود همه در هر زمانی نتوانند به این پلتفرم دسترسی داشته باشند. ساختمان اکسکوینو در دیسنترالند در سه طبقه ساخته شده است و آثار هنرمندان در این سه طبقه به صورت دوره‌ای و به مرور زمان نمایش داده می‌شود. بدیهی است به سبب طبقاتی بودن این ساختمان برخی از آثار در طبقه همکف و برخی در دیگر طبقات نمایش داده شوند که این موضوع باعث می‌شود در حق بعضی هنرمندان اجحاف شود.

https://pvst.ir/bng

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو