skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها در هفته سوم آذر: مقاومت ماینرها در مقابل افت قیمت بیت‌کوین

۲۷ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بازار رمزارزها به نسبت دیگر بازارهای سنتی عمر چندانی ندارد. در این بین رفتار بازیگران بازار بعد از هر دوره نوسان علائمی از بلوغ را نشان می‌دهد. اکنون تجربه بازیگران به‌ اندازه‌ای رشد کرده است که می‌توانند با اطلاعات بیشتر تصیمیم‌های عاقلانه‌تر و به دور از هیجان بگیرند؛ تجربه‌‌ای که بخشی از آن از شناخت رفتار بازار در گذشته به دست آمده است.

شنبه(۲۰ آذر): ماینرها فروشنده نیستند

ذخایر بیت‌کوین ماینرها به اوج خود در سال ۲۰۲۱ رسید. تحلیلگران کریپتوکوانت اعلام کردند ذخایر بیت‌کوین ماینرها در هفته منتهی به ۱۱ دسامبر به بالاترین مقدار در ۲۰۲۱ رسیده است. با این وجود استخراج کنندگان بیت‌کوین تصمیمی مبنی بر فروش بیت‌کوین خود نگرفته‌اند. براساس اعلام کریپتوکوانت بیش از ۱.۸۵ میلیون بیت‌کوین در اختیار ماینرها قرار دارد. این خبر در حالی منتشر شد که بیت‌کوین با کاهش قیمت شدیدی مواجه بود و نشان دهنده دید مثبت ماینرها به آینده بیت‌کوین است. بیت‌کوین در این روز در بازه ۴۷ تا ۴۹ هزار دلار در نوسان بود

یک‌شنبه(۲۱ آذر): میانمار السالوادور بعدی است؟

میانمار رمزارز تتر را به رسمیت شناخت. دولت میانمار در این روز اعلام کرد قصد دارد در جهت کمک به تجارت کشورش به صورت رسمی از تتر استفاده کند. کیات ازر ملی میانمار در ماه گذشته حدود ۶۰ درصد از ارزش خودش را از دست داده است. در این روز هش‌ریت بیت‌کوین با گذشتن از ۱۸۱ اگزاهش، رکورد جدیدی به ثبت رساند. بیت‌کوین در ۱۲ دسامبر در بازه ۴۸ تا ۵۰ هزار دلار در نوسان بود. حال پیش‌بینی می‌شود در چنین شرایطی ممکن است میانمار تبدیل به السالوادر دیگری شود. السالوادور چندی پیش بیت‌کوین را به رسمیت شناخت و از آن برای مبادلات روزمره خود استفاده می‌کند.

دوشنبه(۲۲ آذر): تنها ۱۰ درصد از بیت‌کوین‌‌ها استخراج نشده‌اند

۹۰ درصد از کل بیت‌کوین‌ها استخراج شد. تا این روز از ۲۱ میلیون واحد بیت‌کوینی که قابل استخراج است ۹۰ درصد آن استخراج شده است و فقط ۱۰ درصد بیت‌کوین‌ها باقی مانده‌اند. با توجه به این‌که به‌صورت دوره‌ای پاداش استخراج به ازای هر بلاک کاهش می‌یابد، استخراج مابقی بیت‌کوین‌ها تا سال ۲۱۴۰ به‌طول می‌انجامد. در این روز بیت‌کوین با کاهش حدود ۵ هزار دلاری مواجه شد و از حدود ۵۰ هزار دلار به ۴۵ هزار دلار رسید.

سه‌شنبه(۲۳ آذر): کاربران در دام نهنگ‌ها نمی‌افتند

تعداد آدرس‌هایی که موجودی بیت‌کوین خود را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند به کمترین حد خود در سال گذشته رسید. با توجه به افت قیمت بیت‌کوین بعد از ریزش بیت‌کوین انتظار می‌رفت تعداد آدرس‌های بیت‌کوینی بیشتری سکه‌های خود را بفروشند اما پس از هر دوره در بازار رمزارزها شاهد بلوغ بیشتری در این فضا هستیم و کاربران کمتر احساسات تصمیم می‌گیرند. در این روز بیت‌کوین از ۴۶ تا حدود ۴۹ هزار دلار در نوسان بود.

چهارشنبه(۲۴ آذر): بیت‌کوین میلیاردی

کوین مارکت کپ و پلتفرم‌هایی که از داده‌های آن استفاده می‌کردند دچار اختلال شدند. در پی این اختلال قیمت رمزارزها در کوین مارکت کپ و پلتفرم‌هایی که از داده‌های این سایت برای محاسبه قیمت استفاده می‌کردند، اشتباه نمایش داده شدند. در این مدت قیمت بیت‌کوین، اتریوم و چند رمزارز دیگر تا چند میلیارد دلار هم نمایش داده شد. شیبااینو توکن دیگری بود که قیمتش به اشتباه ۲۲ هزار دلار و رشد ۶۷ میلیارد درصدی را نشان می‌داد. بیت‌کوین در این روز در بازه ۴۸ تا ۵۰ هزار دلار در نوسان بود.

پنج‌شنبه(۲۵ آذر): جنگ روسیه و غیرمتمرکزها

روسیه به‌دنبال غیرقانونی کردن سرمایه‌گذاری در رمزارزها است. به گزارش رویترز بانک مرکزی روسیه دلیل این اقدام خود را استفاده از رمزارزها برای پولشویی و مقاصد تروریستی اعلام کرده است. لارک دیویس، تحلیلگر بازار رمزارزها در این روز اعلام کرد: «بیت‌کوین تا اینجای کار میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود را حفظ کرده است.» حفظ میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نشانه مثبتی برای ادامه روند بیت‌کوین است. در این روز بیت‌کوین در بازه ۴۷ تا ۵۰ هزار دلار در نوسان بود.

جمعه(۲۶ آذر): چند قدم تا ماه

بیت‌کوین در حال یک انباشت خسته کننده است. بعد از ریزش قیمتی اخیر بیت‌کوین، بسیاری از کاربران بر این عقیده‌اند که بیت‌کوین وارد روند نزولی شده است. لارک دیویس، تحلیلگر بازار رمزارزها در این روز اعلام کرد: «بیت‌کوین در یک حالت انباشت خسته کننده است هر وقت که از ۵۳ هزار دلار عبور کنیم، به بحث های مربوط به ماه و لامبورگینی برمیگردیم.»

در این روز بیت‌کوین در بازه ۴۵ تا ۴۸ هزار دلار در نوسان بود.

شنبه(۲۷ آذر): آدیداس در متاورس

آدیداس از فروش NFT درآمدی ۲۳ میلیون دلار داشت.  توکن‌های غیرمثلی آدیداس شامل ۳۰ هزار توکن NFT  با نام «Into the Metaverse» دقایقی پس از عرضه به طور کامل به فروش رسید. هریک از این توکن‌ها ۰.۲ اتریوم ارزش‌گذاری شده بود. خریداران این توکن‌ها می‌توانند در رویدادهای متاورسی آدیداس شرکت کنند. قیمت بیت‌کوین تا لحظه نگارش این گزارش در بازه ۴۵ تا ۴۷ هزار دلار در نوسان بوده است.

https://pvst.ir/bha

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو