skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها در هفته دوم آذر: بازار نزولی شده یا آماده جهش می‌شود

۲۰ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ آذر ۱۴۰۰

گزارش هفتگی بازار رمزارزها

بازار کریپتو مانند هر بازار دیگری همواره پر از نظرات متفاوت است. برخی افت قیمتی هفته گذشته را نشانه‌ای از نزولی شدن بازار و عده‌ای نیز آن را پیش‌نیاز جهش قیمتی بیت‌کوین می‌دانند. فارغ از اینکه علت کاهش قیمت، لایحه ممنوعیت ارزهای‌ دیجیتالی باشد یا طمع نهنگ‌ها برای خرید بیشتر، توسعه فناوری که این بازار را به‌ وجود آورده به‌ سرعت ادامه دارد. پروژه‌هایی که با تکنولوژی به‌ دنبال رفع مشکلات اقتصادی هستند تا به اینجای کار رشد خوبی را در بلندمدت تجربه کرده‌اند.

شنبه ۱۳ آذر؛ بازار نزولی یا جهش قیمتی؟

سقوط ارزش بیت‌کوین در این روز باعث شد ۱.۳ میلیارد دلار موقعیت معاملاتی، لیکویید شود. با اینکه کاربران بر این عقیده‌اند که روندی نزولی در بازار آغاز شده است، برخی از تحلیلگران به این موضوع اشاره دارند که بیت‌کوین در گذشته هم روند نزولی مشابه‌ای را تجربه کرده اما در ادامه با جهش قیمت مواجه شده است. در این روز بیت‌کوین در عرض یک ساعت با حدود ۱۰ هزار دلار کاهش قیمت مواجه شد و در پایین‌ترین نقطه خود به ۴۲ هزار دلار رسید.

یکشنبه ۱۴ آذر؛ رشد توکن لونا در بازار ریزشی

پس از افت بازار، قیمت لونا (LUNA)، توکن بومی شبکه ترا، با ۳۵ درصد رشد، سقف قیمتی جدیدی را به ثبت رساند. قیمت لونا با این جهش به حدود ۷۸ دلار رسید و ارزش بازار شبکه ترا به رتبه نهم صعود کرد. افزایش قیمت ترا در حالی بود که بسیاری از رمزارزها با افت شدید قیمت مواجه شدند. نمودار بیت‌کوین در این روز مثبت شد و قیمت آن در بازه ۴۷ تا ۵۰ هزار دلار در نوسان بود.

دوشنبه ۱۵ آذر؛ افزایش دامیننس اتریوم

سقوط سلطه بیت‌کوین در بازار (دامیننس بیت‌کوین) به اتریوم فرصت داد تا سهم خود را از بازار بیشتر کند. در حالی‌ که دامیننس بیت‌کوین به زیر ۴۰ درصد پس از افت قیمتش رسید، دامیننس اتریوم تا حدود ۲۰ درصد بالا رفت. قیمت اتریوم در این روز در بازه سه هزار و ۹۰۰ دلار تا چهار هزار و ۳۰۰ دلار در نوسان بود.

سه‌شنبه ۱۶ آذر؛ دادگاه ساتوشی ناکاموتو!

نتیجه دادگاه کریگ رایت، ‌کسی که خود را خالق بیت‌کوین (ساتوشی ناکاموتو) معرفی کرده بود، اعلام شد. بر اساس نتیجه دادگاه، کریگ رایت نقشی در توسعه بیت‌کوین نداشته است. در برخی رسانه‌ها به اشتباه بر اساس نتیجه دادگاه از او به عنوان ساتوشی ناکاموتو نام برده شده بود که این ادعا طبق رأی دادگاه کاملاً اشتباه است. در این روز بیت‌کوین در بازه ۵۰ تا ۵۲ هزار دلار در نوسان بود.

چهارشنبه ۱۷ آذر؛ به‌روزرسانی اتریوم

بمب سختی شبکه که قرار است ماینر‌ها را به سمت گواهی اثبات سهم (Proof of Stack) سوق دهد، با به‌روزرسانی نسخه دوم شبکه اتریوم یک طرح منسوخ‌شده به‌حساب می‌آید. قرار است در نسخه دوم شبکه اتریوم، روش اجماع شبکه از Proof of Work به Proof of Stack تغییر کند. توسعه‌دهندگان در تاریخ ۱۷ آذر به‌روزرسانی «ارو گلیسیر» (Arrow Glacier) را منتشر کردند که قصد دارد بمب سختی شبکه را تا اجرایی شدن نسخه دوم شبکه اتریوم به تعویق بیندازد. بیت‌کوین در این روز در بازه ۴۸ تا ۵۲ هزار دلار در نوسان بود.

پنج‌شنبه ۱۸ آذر؛ ترند دوج و اتریوم

بنا بر گزارش سالانه گوگل ترندز که در این روز منتشر شد، پرجست‌وجوترین عبارت‌ها در بخش اخبار گوگل، اتریوم و دوج کوین بوده است. گوگل در انتشار فهرست برترین کلمات پرجست‌وجوی خود در سال جاری، آنها را در چند بخش مختلف از جمله جست‌وجوها، اخبار، افراد، بازی‌ها، فیلم‌ها و موارد دیگر گنجانده است. در این میان دوج‌کوین در رتبه چهارم برترین عبارت‌های جست‌وجوی اخبار گوگل قرار دارد. همچنین جست‌وجوی عبارت بهای اتریوم نیز در رتبه دهم این فهرست است. بیت‌کوین به‌ عنوان برترین رمزارز جهان در هیچ‌کدام از این دسته‌های گزارش سالانه گوگل ترندز قرار ندارد. بیت‌کوین در این روز با افت سه هزار دلاری در پایین‌ترین نقطه، قیمت ۴۷ هزار دلار را ثبت کرد.

جمعه ۱۹ آذر؛ توسعه کیف پول نووی

توسعه کیف پول شرکت متا به نام نووی (Novi) برخلاف مخالفت سناتورهای آمریکایی به‌ سرعت ادامه دارد. استفان کسریل، رئیس واحد ارزهای دیجیتالی و واحد فین‌تک شرکت متا، روز جمعه اعلام کرد واتس‌اپ آزمایش کیف پول نووی را آغاز کرده است. طبق اعلام متا، این قابلیت ابتدا برای تعداد محدودی از افراد در آمریکا در دسترس قرار می‌گیرد. بیت‌کوین در این روز در بازه ۴۶ تا ۵۰ هزار دلار در نوسان بود.

شنبه ۲۰ آذر؛ کاهش بازدهی ماینینگ بیت‌کوین

در این روز سختی شبکه بیت‌کوین افزایش یافت. افزایش سختی شبکه بیت‌کوین و کاهش بازدهی ماینینگ در حالی اتفاق افتاد که قیمت بیت‌کوین در هفته گذشته کاهش شدیدی پیدا کرده بود. قیمت بیت‌کوین تا لحظه نگارش این گزارش در بازه ۴۶ تا ۴۹ هزار دلار در نوسان بوده‌ است.

https://pvst.ir/bfn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو