skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انگلستان تا ۲۰۳۳ خدمات 2G و 3G را از شبکه‌های خود حذف می‌کند

۱۹ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق اعلام دولت انگلستان، این کشور تا ۲۰۳۳ خدمات موبایل 2G و 3G را حذف می‌کند. انگلستان بودجه و توان ویژه‌ای را به توسعه شبکه 5G اختصاص داده و طبق اعلام یکی از اپراتور‌های این کشور، تا ۲۰۲۸ پوشش سراسری نسل پنج تکمیل می‌شود. به نظر می‌رسد با توسعه نسل جدید، شبکه‌های قدیمی به تدریج از دور خارج می‌شوند.

به گزارش پیوست، به نقل از بی‌بی‌سی، اپراتور‌های شبکه موبایلی انگلستان یعنی ودافون (Vodafone)، EE، ویرجین مدیا (Virgin Media)، O2 و تری (Three) با این تاریخ موافقت کرده‌اند.

شرکت BT مالک اپراتور EE در ماه جولای از برنامه خود برای حذف 3G تا ۲۰۲۳ و سپس 2G در دهه بعدی خبر داد. دیگر شرکت‌ها نیز از همین حالا روند حذف تکنولوژی پشتیبانی از این خدمات را آغاز کرده‌اند.

نادین دوریس، وزیر فرهنگ انگلستان، می‌گوید این اقدام به روند گذار به شبکه‌های سریع‌تر در انگلستان کمک می‌کند.

به گفته او: «تکنولوژی 5G همین حالا در تدارک متحول کردن زندگی و کسب‌وکار مردم است- مردم انگلستان با داده موبایلی سریع‌تری به هم متصل می‌شوند و خلاقیت کسب‌وکارها هم افزایش پیدا می‌کند.»

دولت انگلستان همچنین بودجه‌ای را وعده داده که قرار است شبکه‌های موبایل انگلستان را تقویت کند و از وابستگی بیش از حد کشور به عرضه‌کنندگان بکاهد و نیز تولیدکنندگان جدید تجهیزات امکان ورود به این بازار را پیدا کنند.

دوریس می‌گوید: «ما امروز ۵۰ میلیون پوند دیگر برای کمک به قرار گرفتن انگلستان در خط مقدم اتصال موبایلی اختصاص دادیم تا امنیت شبکه‌های مخابراتی را حالا و در آینده تضمین کنیم.»

محافظت از مصرف‌کننده

متیو هاوت، بنیان‌گذار شرکت تحقیقاتی اسمبلی (Assembly Research)، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی نیوز می‌گوید این تحول زودتر از ضرب‌الاجل سال ۲۰۳۳ دولت اجرایی می‌شود.

حذف این شبکه بر تمام دستگاه‌های قدیمی از جمله گوشی‌های هوشمندی که تنها از 3G پشتیبانی می‌کنند تاثیرگذار است و دولت باید به فکر این دسته از مشتریان باشد و به نیابت از آنها اقدام کند.

او ادامه می‌دهد: «این ماجرا یک بعد مهم در بحث محافظت از مشتری دارد. البته برخی هنوز هم برای تماس‌های اضطراری از دستگاه‌های 2G/3G استفاده می‌کنند اما موضوع دیگر دستگاه‌هایی مثل کنتور هوشمند است که باید از شبکه 2G خارج شوند. برای جلوگیری از اختلالات باید تمام این بازیگران را در روند سهیم کرد.»

پوشش 5G

آمازون ماه جولای به مشتریان هشدار داد که یکسری از مدل‌های قدیمی دستگاه کیندل (Kindle) به زودی امکان اتصال به اینترنت را از دست می‌دهند.

این غول تکنولوژی به مشتریان آمریکایی خود گفته است: «از ۲۰۲۱، برخی از نسل‌های قبلی کتابخوان‌های دیجیتالی کیندل امکان اتصال به اینترنت با شبکه‌های سلولی 2G یا 3G را از دست می‌دهند.»

در عین حال پوشش 5G هم در انگلستان رو به توسعه است و طبق اعلام EE در جولای، مشتریان تا ۲۰۲۸ می‌توانند در هر کجای این کشور از 5G استفاده کنند.

منبع: BBC

https://pvst.ir/bfd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو