skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آمازون یک منطقه «فوق سری» برای دولت آمریکا احداث می‌کند

۱۹ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بازوی ابری آمازون یا همان AWS از راه‌اندازی یک منطقه فوق سری جدید خبر داده که به طور ویژه برای دولت ایالات متحده طراحی شده است. این دومین منطقه سری آمازون است که به دولت آمریکا خدمات‌رسانی می‌کند. با این حساب AWS در حال حاضر دو منطقه «فوق سری» در سواحل شرقی و غربی ایالات متحده دارد.

به گزارش پیوست، به نقل از تک‌کرانچ، مکس پترسون در یک پست وبلاگی با اعلام ساخت این منطقه جدید گفت «منطقه فوق سری AWS در غرب، برای اجرای کارهای امنیتی و فوق سری ایالات متحده طراحی شده است. این منطقه جدید چند محدوده دسترسی جدید در کنار منطقه فوق سری شرق AWS ایجاد می‌کند.»

این شرکت که دیروز دچار یک قطعی شده بود تاسیسات خاص خود را با توجه به نیاز ویژه مشتریان دولتی طراحی کرده است. این مشتریان دولتی به انزوا و امنیت بالا نیاز دارند و مناطق فوق سری همین نیاز را برآورده می‌کنند.

در ادامه وب‌نوشته پیترسون آمده است: «AWS متعهد است که مشتریان و شرکایش را در جوامع دفاعی، اطلاعاتی و امنیت ملی در انجام مهم‌ترین ماموریت‌های خود یاری کند.»

سال گذشته که این شرکت در جدالی بر سر قرارداد ۱۰ساله جدای (JEDI) با مایکروسافت می‌جنگید، همین مناطق فوق سری را گواهی بر توان بالای خود در ارائه این پیش‌نیاز‌های جدی تلقی می‌کرد. این قرارداد که ابتدا به مایکروسافت واگذار شده بود در نهایت لغو شد و همین لغو قرارداد نشان می‌دهد آمازون تا چه حد برای اداره محتوای حساس وزارت دفاع در آینده آمادگی دارد.

مشتریان دولتی AWS به واسطه این قرارداد جدید می‌توانند بار کاری خود را بین مناطق جغرافیایی مختلف تقسیم و محدوده‌های دسترسی متفاوتی را برای یکدیگر تعریف کنند.  این پایگاه از سوی چند نهاد دولتی از لحاظ امنیت برای مشتریان تایید شده است. مشتریان این منطقه جدید نهادهای مهم امنیتی آمریکا از جمله مدیر اطلاعات ملی (DNI) مدیریت جامعه اطلاعاتی (ICD 503) و موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی (NIST) انتشارات خاص (SP) ۸۰۰-۵۳ ویرایش ۴ هستند.

منبع: AWS

https://pvst.ir/bfe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو