skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس کل بانک مرکزی: سامانه ثبت درخواست‌های خرد ارزی راه‌اندازی می‌شود

۱۶ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آذر ۱۴۰۰

علی صالح آبادی ©عکس از سایت بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی خبر از راه‌اندازی سامانه‌ای برای ثبت درخواست‌های ارزی خرد مردم داد تا با راه‌اندازی آن صف‌های مقابل صرافی‌ها از بین برود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، علی صالح آبادی ضمن بازدید از صرافی‌های میدان فردوسی اعلام کرد که این درگاه تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و مردم با ورود به این درگاه نیاز خرد ارزی خود را اعلام وسپس با مراجعه به صرافی‌های مجاز، ارز مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

او اظهار امیدواری کرد تا با راه‌اندازی سامانه فروش ارز صف‌های ایجاد شده درمقابل صرافی‌ها جمع شود.

طبق گفته او هم‌اکنون منابع ارزی کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد.

صالح آبادی با بیان اینکه نیازهای ارز قانونی مردم را به صورت کامل تامین می کنیم و منابع ارزی ورودی در بازارمتشکل ارزی در وضعیت مناسبی قرار دارد گفت: «در همین راستا به منظور دسترسی آسان تر مردم  به حواله و اسکناس دلار، اصلاح قوانین و مقررات در برنامه و دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.»

رییس کل بانک مرکزی  با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون برگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در سامانه نیما ۲۲.۴ میلیارد دلار و عرضه ارز صادرکنندگان در سامانه نیما ۲۰ میلیارد دلار بوده است افزود: «از ابتدای سال تا کنون درمجموع ۳۶ میلیارد دلار ارز برای کل کالاها بخشی در سامانه نیما و بخشی در شبکه بانکی تامین شده است که نسبت به سال گذشته عرضه ارز افزایش داشته است.»

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم که دسترسی مردم را از وضعیت فعلی نیز آسان‌تر کنیم، عنوان کرد: «نیازهای مردم به ارز در مقررات ارزی مشخص است و هر فردی به هر میزان نیاز داشته باشد ارز وجود دارد. با همکاری کانون صرافان و اتاق بازرگانی هر جا نیاز به تسهیل دسترسی وجود داشته باشد، این اقدام انجام خواهد شد.»

او افزود: «بنده باز هم تکرار می‌کنم که در جانب عرضه ارز هیچ کمبود و مشکلی وجود ندارد، چه در حوزه اسکناس (بازارساز، صادرکننده) و چه در حوزه حواله. ما اخیرا جلسه‌ای را با برخی صادرکنندگان داشتیم و قرار شد، برخی صادرکنندگان به طور مستقیم با واردکنندگان وارد تعامل شوند تا بخشی از گروه‌های کالایی بدین صورت تامین شود.»

صالح‌آبادی گفت: «حتما نیازهای واقعی مردم به ارز به صورت حواله و اسکناس تامین خواهد شد. در بازار متشکل روزانه بین 10-15 میلیون دلار  و 2 میلیون یورو اسکناس معامله می‌شود. بنابراین اگر نیاز به ارز بیشتر شود ما عرضه را افزایش خواهیم داد.»

https://pvst.ir/bew

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو