skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کمیته ویژه کیفیت اینترنت تشکیل جلسه داد

تحریریه پیوست

۱۵ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت با حضور مدیران عامل اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران رگولاتوری برگزار شد.

به دنبال شکایت کاربران از وضعیت اینترنت کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کمیته‌ای برای بررسی مشکل تشکیل داد که اکنون روابط عمومی رگولاتوری خبر داده است جلسه این کمیته با حضور مدیران اپراتورها و شرکت زیرساخت و رگولاتوری برگزار شده و هر کدام از این بخش‌ها مامور انجام اقداماتی برای افزایش کیفیت اینترنت شده‌اند.

در این نشست وضعیت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، کیفیت تجهیزات سیمی شرکت مخابرات، اشباع لینک‌ها در شبکه انتقال و ضرورت جایگزینی کافوهای مسی با کافوهای نوری، مشکلات تامین منابع مالی برای خرید و جایگزینی تجهیزات به‌روز و هزینه‌های شبکه انتقال، به‌ عنوان برخی از مشکلات دارندگان پروانه ارتباطات ثابت برشمرده شد.

همچنین در این جلسه اپراتورهای سیار با اشاره به رشد صد درصدی مصرف اینترنت در دو سال گذشته، اشباع ظرفیت دکل‌های BTS در ساعات اوج مصرف، محدودیت در دسترسی به مکان‌های مناسب برای نصب دکل، عدم همکاری شهرداری‌ها در استفاده از امکانات زیرساختی، عدم تامین برق مورد نیاز برخی سایت‌ها و دکل‌ها، وجود تداخل‌های فرکانسی به دلیل استفاده از تجهیزات تکرارکننده (repeater) غیرمجاز و غیره را از جمله مشکلات پیش رو در ارائه سرویس اینترنت باکیفیت مناسب به کاربران به شمار آوردند.

در این جلسه صادق عباسی شاهکوه، رئیس سازمان تنظیم مقررات، گفت: «هر کدام از فعالان در زنجیره تامین و ارائه سرویس اینترنت شامل شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای ثابت و سیار مشکل یا کاستی داشته باشند، در تجربه مشترک به‌ عنوان مهم‌ترین ذی‌نفع رگولاتوری از کیفیت سرویس دریافتی موثر خواهد بود.»

او با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت اینترنت و افزایش رضایت کاربران از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است افزود: «جلسات کمیته ویژه پایش و بررسی کیفیت اینترنت با هدف بررسی دقیق وضعیت موجود و احصای مشکلات و ارائه برنامه زمان‌بندی برای رفع آنها از سوی اپراتورها به صورت مستمر در رگولاتوری برگزار می‌شود و اپراتورهایی که کمترین و بیشترین میزان پیشرفت در اجرای برنامه زمان‌بندی رفع مشکلات را داشته باشند به مردم معرفی می‌شوند.»

در این جلسه مقرر شد به منظور ارتقای کیفیت سرویس اینترنت، با تدوین مشوق از سوی اپراتورها برای اصلاح الگوی مصرف، اقدام شود. همچنین اپراتورها لیست سایت‌ها و نقاطی را که با مشکلات انتقال، تامین برق، فضا و نصب تجهیزات مواجه هستند به رگولاتوری ارائه کنند. علاوه بر این، شرکت مخابرات ایران باید برنامه توسعه شبکه انتقال خود را در استان‌های دارای مشکل اعلام کند تا در جلسات آینده، راهکارهای رفع آن پیگیری شود.

https://pvst.ir/be6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو