skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دبیر شورای عالی مناطق آزاد: استفاده از ظرفیت رمزارزها در مناطق آزاد با جدیت پیگیری می‌شود

۱۵ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی با عنوان «کیش اینوکس ۲۰۲۱» با حضور فعالان این حوزه برگزار شد. در این نمایشگاه دبیر شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرد بهره‌گیری از ظرفیت رمزارزها و ایجاد پلتفرم‌های صرافی دیجیتالی با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی بیت‌پین، هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بانک، بورس، بیمه و خصوصی‌سازی و سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور (کیش اینوکس ۲۰۲۱) پس از وقفه دوساله به دلیل شیوع کرونا، طی روزهای ۹ تا ۱۱ آذر، با حضور مشارکت‌کنندگان بین‌المللی، بیمه‌ها و نخبگان اقتصادی کشور در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

در مراسم گشایش هشتمین نمایشگاه کیش اینوکس، درباره راه‌اندازی پایلوت رمزارز ملی در جزیره کیش صحبت شد و سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، اعلام کرد: «با بهره‌گیری از ظرفیت رمزارزها و ایجاد پلتفرم‌های صرافی دیجیتالی که از مهم‌ترین ظرفیت ارزهای دیجیتالی و فناوری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است، حمایت خود را از این اقدام در مجموعه اقتصادی کشور با جدیت پیگیری می‌کنیم.»

استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش خصوصی

امیرحسین مردانی، مدیرعامل بیت‌‌پین، نیز در راستای صحبت‌های محمد درباره ایجاد پلتفرم‌های صرافی دیجیتالی در مناطق آزاد توضیح داد: «بهتر است حالا که نمایشگاه خصوصی‌سازی در کیش برگزار می‌شود دغدغه‌ها و چالش‌های این حوزه و نقشه راهی که می‌تواند مناسب باشد، از زبان بخش خصوصی و فعالان همین حوزه شنیده شود.»

به گفته او، بیت‌پین فعالیت خود را در منطقه آزاد انزلی شروع کرده و تجربه کاملی در راه‌اندازی یک کسب‌وکار رمزارزی در یک منطقه آزاد کشور دارد.

او همچنین به نمایندگی از بخش خصوصی اظهار کرد: «اولین و مهم‌ترین مساله‌ای که دبیرخانه مناطق آزاد باید به آن توجه کند ایجاد یک استقلال مالی در مناطق آزاد و تشکیل یک نهاد تصمیم‌گیرنده و سیاست‌گذار به‌ غیر از بانک مرکزی است. هنوز در منطقه آزاد انزلی شعب ارزی راه‌اندازی نشده است و مناطق آزاد هیچ‌گونه استقلال نظری در این باره ندارند. زمانی که نمی‌توانیم به‌ صورت پایلوت و مستقل یک سیستم مالی سنتی در منطقه آزاد ایجاد کنیم، چگونه می‌خواهیم وارد چالش پیچیده‌ای مثل رمزارزها شویم؟»

نسل جدید سرمایه‌گذاری در حال شکل‌گیری است

در ادامه پژمان امیری مدیر بازاریابی بیت‌پین نیز گفت: «حضور بیت‌پین در بین موسسات مالی بزرگ ایران به عنوان تنها صرافی ایرانی نشانه تغییر سبک و کلاس سرمایه‌گذاری در بین مردم است. بیت‌پین در حال کمک به شکل‌گیری اکوسیستم سرمایه‌گذاری نوین و ارتباط یکپارچه بازار سرمایه سنتی با این کلاس جدید در کشور است و در راستای همین هدف در حال توسعه پلتفرم آن برای حضور فعال مردم در فضای جدید سرمایه‌گذاری هستیم.»

https://pvst.ir/be8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو