skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امضای تفاهم‌نامه نصر کشور و سازمان فضایی برای کاربردی شدن فناوری فضایی

۱۰ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تفاهم‌نامه دوجانبه همکاری بین سازمان فضایی ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هدف کاربردی‌سازی و اقتصادی کردن فناوری فضایی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نصر، تفاهم‌نامه مذکور برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی فناوری و اقتصاد مقاومتی مبنی بر تقویت توان فعالان حوزه فناوری اطلاعات منعقد شده و یکی از رویکردهای مهم آن محقق شدن مطالبه رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات مبنی بر کاربردی کردن و اقتصادی کردن فناوری فضایی و هم‌افزایی برای پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات خواهد بود.

توسعه استارت‌آپ‌های فضاپایه و آموزش کسب‌وکارها

بر اساس این تفاهم‌نامه، دو سازمان مذکور تلاش خواهند کرد با هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات خود، برای تحقق اهداف مشترک تلاش کنند.

توسعه استارت‌آپ‌های فضاپایه، حمایت از شرکت‌های فعال و علاقه‌مند به موضوعات علوم و فناوری‌های فضایی، آموزش کسب‌وکارها در راستای استفاده از فناوری‌ فضایی و کاربردی کردن آن، آگاهی‌بخشی فعالان فناوری در زمینه داده‌های فضایی، ایجاد فرصت‌های شغلی برای استفاده از ظرفیت نخبگان ایرانی خارج از کشور و همچنین جذب، انتقال و گسترش کاربست دانش و فناوری‌های جدید از مهم‌ترین موضوعات این تفاهم‌نامه دوجانبه است.

تخصیص منابع برای تجاری‌سازی ایده‌ها

با امضای این تفاهم‌نامه، سازمان فضایی ایران در قبال اقداماتی از جمله تخصیص منابع مالی لازم برای گسترش نوآوری و تجاری‌سازی ایده‌ها، ایجاد صندوق برای حمایت از شرکت‌های عضو فعال در عرصه فناوری‌های فضایی و همچنین همکاری و حمایت از برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و دوره‌های آموزشی مرتبط، متعهد خواهد شد.

استفاده از توان تخصصی کمیسیون‌های سازمان نصر کشور

همچنین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در زمینه‌هایی از جمله شناسایی فرصت‌های همکاری و دعوت از هیات‌های تجاری، فراهم کردن زمینه مشارکت و حضور فعال اعضا در پروژه‌های اولویت‌دار سازمان فضایی، پیش‌بینی تسهیلات خاص برای عضویت شرکت‌های استارت‌آپ فناوری فضایی در سازمان نصر کشور و همچنین در اختیار قرار دادن ظرفیت‌های تخصصی و اجرایی کمیسیون‌های سازمان برای تحقق اهداف و اولویت‌های سازمان فضایی ایران همکاری لازم را خواهد داشت.

پنجم آذر سال جاری، جلسه شورای عالی فضای مجازی بعد از وقفه‌ای ۱۰‌ساله به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد.

 

https://pvst.ir/bd6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو