skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد:

کیف پول الکترونیکی موبایلی برای حمل نقل شهری جایگزین «من کارت» در مشهد می‌شود

۹ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©سازمان فاوای شهرداری مشهد

«من کارت» به عنوان کارت ارائه خدمات هوشمند شهری در مشهد از سوی شهرداری مشهد به زودی جمع می‌شود و کیف‌ پول الکترونیکی موبایلی جایگزین آن خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری مشهد، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات مشهد با اعلام این خبر گفت: حدود ۱۰ سال است که «من کارت» به جای بلیت کاغذی در مترو و اتوبوس‌های شهر مشهد استفاده می‌شود و در این دوره زمانی تقریباً پنج میلیون و ۲۰۰ کارت صادر شده که از این تعداد حدوداً یک میلیون و ۵۰۰ هزار کارت فعال است.

محمدجواد رجائیان با بیان اینکه قیمت تمام‌شده هر من کارت برای شهرداری مشهد حدود ۲۷ هزار تومان است گفت: اما برای کمک به مردم من کارت، به قیمت ۱۵ هزار تومان در اختیار آنها گذاشته می‌شود و شهرداری مابقی را به صورت یارانه پرداخت می‌کند.

رجائیان با اشاره به اینکه یکی از اهداف سازمان فاوا در بحث هوشمندسازی این بوده که در پرداخت‌ها روش‌های نوین و هوشمند را جایگزین سایر پرداخت‌ها کنیم خاطرنشان کرد: از همین رو به دنبال جایگزین کردن گوشی تلفن همراه به عنوان کیف پول الکترونیکی در پرداخت کرایه اتوبوس، مترو و همچنین تاکسی هستیم.

او اضافه کرد: بر همین اساس اکنون امکان پرداخت کرایه مترو، تاکسی و خطوط اتوبوس بی‌آرتی از طریق نصب اپلیکیشن‌هایی مانند شهرمن روی گوشی‌های تلفن همراه مهیا شده است. همچنین در آینده‌ نزدیک این امکان در تمامی اتوبوس‌ها فراهم خواهد شد تا استفاده‌کنندگان ناوگان اتوبوسرانی نیز کرایه اتوبوس را از طریق موبایل پرداخت کنند.

https://pvst.ir/bcp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو