skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جک‌دورسی هم‌بنیان‌گذار توییتر استعفا کرد: واقعاً غمگین، واقعاً خوشحال

مینا پاکدل تحریریه

۸ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ آذر ۱۴۰۰

جک دورسی هم‌بنیان‌گذار توییتر بعد از ۱۶ سال از سمت مدیریت این غول شبکه اجتماعی کناره گرفت. جای او را پاراگ اگراوال (Parag Agrawal) مدیر بخش فناوری توییتر خواهد گرفت.

به گزارش پیوست، ابتدا سی‌ان‌بی‌سی خبر کناره‌گیری دورسی را منتشر کرد و بعد خود او در توییت روز دوشنبه ۲۹ نوامبر تایید کرد که استعفا کرده است. برت تیلور ریاست هیات‌مدیره را عهده‌دار خواهد شد و از ماه مه، دورسی در مقام یکی از اعضای هیات‌مدیره خواهد بود. او در ایمیلی که صبح دوشنبه به همه افراد شرکت فرستاد نوشت: «امری حیاتی است که شرکت روی پای خودش بایستد، رها و آزاد از تاثیر یا هدایت بنیان‌گذارـ»

پس از انتشار خبر استعفای دورسی، سهام توییتر بیش از ۱۱ درصد افت کرد. او که در کنار مدیریت توییتر، سمت مدیر اجرایی اسکوئر– خدمات پرداخت دیجیتالی– را نیز بر عهده دارد مناقشاتی با سرمایه‌گذاران توییتر در ۲۰۲۰ داشت؛ سال قبل Elliott Management می‌خواست او را از سمتش اخراج کند.

با اینکه دروسی از بنیان‌گذاران توییتر به شمار می‌رود، تاریخچه فعالیتش پرفرازونشیب است. هرچند او در ابتدا توییتر را مدیریت می‌کرد اما آن‌قدر از سبک مدیریتش انتقاد شد تا در نهایت او را به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره انتخاب کردند و شخصی را به‌ جای او بر صندلی مدیرعاملی نشاندند. گفته می‌شود دو سال بعد، دورسی کمپینی مخفی بین هیات‌مدیره و کارمندان راه انداخت تا مدیر آن زمان، ایوان ویلیامز، اخراج شود و او به شرکت بازگردد. جای ویلیامز را کاستولو گرفت و دورسی در نهایت در ۲۰۱۵ دوباره مدیر شد.

چند سال اخیر، سال‌های سختی برای توییتر بوده است. بارها از شرکت انتقاد شده که برترپنداری سفیدپوستان را تایید می‌کند و فضایی برای گفتمان نفرت‌آمیز و تهاجمی ایجاد کرده است. جمهوری‌خواهان نیز توییتر را به باد انتقاد گرفته‌اند که در مقابل محافظه‌کاران، جانب‌دارانه عمل می‌کند. بعد از شورش ششم ژانویه در کنگره ایالات متحده آمریکا، توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس‌جمهور وقت را مسدود کرد (با توجه به احتمال تحریک به خشونت بیشتر).

مدیر توییتر در ایمیل خود با اشاره به استعفایش از مدیرعاملی توییتر نوشته است: «می‌خواهم همه شما بدانید که این تصمیم، تصمیم من بود و از آن من. البته که تصمیم دشواری بود. من این شرکت و خدمات را… و همه شما را خیلی دوست دارم… واقعاً غمگینم… اما بسیار خوشحال.»
منبع: fortune

https://pvst.ir/bck
مینا پاکدلتحریریه

  با کارشناسی ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد فلسفه غرب، حتی اگر جفتشان را از دانشگاه علامه گرفته باشی، آن‌قدرها مجال نداری که در مشاغل مربوطه جای بگیری. من از سال ۱۳۹۰، به عنوان مترجم وارد حوزه مطبوعات شدم، کم‌کم نوشتم و بعدتر، با "پیوست" یاد گرفتم که آدم می‌تواند از قالب‌ها بگریزد و همچنان بنویسد و ترجمه کند. برای من، دنیای فناوری گره خورد به دنیای علوم انسانی.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو