skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پاندمی به موج جدیدی از سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه ارتباطات ابری منتهی شده است

اریکسون با بزرگ‌ترین معامله تاریخش توان ابری خود را تقویت می‌کند

۳ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اریکسون با خرید هلدینگ Vonage، ارائه دهنده ارتباطات ابری، به ارزش ۶.۲ میلیارد دلار موافقت کرده است. اریسکون، شرکت سوئدی ارائه دهنده تجهیزات تلکام اعلام کرده کسب و کار تجارت بی سیم خود را توسعه داده و پیشنهادت جهانی خود را بیشتر می‌کند.

به گزارش پیوست، اریکسون در بزرگترین معامله تاریخش قصد دارد شرکت Vonage را به قیمت ۲۱ دلار در ازای هر سهم خریداری کند. این خرید که به تایید هیات مدیره Vonage رسیده از طریق منابع نقدی اریکسون تامین مالی می‌شود.

این قرارداد یکی از تازه‌ترین خریدها در بازار نرم‌افزار ارتباطات ابری است. شرکت Vonage و چند رقیب انگشت شمارش از معدود بازیگران بزرگ این حوزه محسوب می شوند. این شرکت‌های ارتباطات که به ارائه دهندگان پلتفرم به عنوان خدمت (Platfrom-as-a-Service) شهرت دارند، ابزارهایی را در اختیار شرکت‌ها می‌گذارند تا از آن برای ارتباط متنی، صوتی و ویدیویی در واتس‌آپ و دیگر خدمات چت با مشتریان و کارکنان استفاده کنند.

نمایه
Paas یا پلتفرم به عنوان خدمت چیست؟

پلتفرم به عنوان (PaaS) یک محیط توسعه و اجرا در ابر است و منابع متعددی از اپلیکیشن‌های ساده ابری تا اپلیکیشن‌های پیچیده شرکتی را در اختیار کاربران می‌گذارد. این ابزارها معمولا برای توسعه اپلیکیشن استفاده می‌شوند و ارائه دهنده PaaS، سخت افزار و نرم افزار را در زیرساخت خود میزبانی می‌کند. درنتیجه توسعه دهندگان دیگر نیازی به نگهداری سخت افزار و نصب نرم‌افزار ندارند.

این حوزه در دوران پاندمی و زمانی که شرکت‌ها و به ویژه خرده فروشان به دنبال ارتباط مجازی با مشتریان خود بودند شکوفا شد. دو غول این حوزه یعنی Twilio در سان‌فرانسیسکو و Snich AB در سوئد به تازگی بزرگتر شده‌اند که حاکی از فشارها برای رشد و توسعه در داخل این صنعت است.

شرکت Snich در ماه سپتامبر از یک قرارداد ۱.۹ میلیارد دلاری برای خرید شرکت خصوصی Pathwier خبر داد. این خرید با هدف توسعه خدمات ایمیل ابری به مشتریان شرکتی انجام گرفت. این در حالی بود که Snich در ماه فوریه نیز شرکت Inteliquent در شیکاگو را به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار خریداری و سپس هم قراردادی ۱.۳ میلیادی را در ماه ژوئن با MessageMedia منعقد کرد.

طبق داده های Dealogic، شرکت تحلیلگر اقتصادی، Twilio از زمان ارائه سهام خود در سال ۲۰۱۶ حداقل ۹ معامله انجام داده است. بزرگترین معامله این شرکت یک قرارداد ۳.۲ میلیارد دلاری با شرکت Segment، ارائه دهنده نرم‌افزاری که به ردیابی و مدیریت داده‌های مشتریان کمک می‌کند، بود.

اریکسون انتظار دارد این قرارداد درآمد و جریان نقدینگی آزاد این شرکت در ازای هر سهم را پیش از سال ۲۰۲۴ به بعد افزایش دهد. شرکت Vonage دو هزار و دویست کامرمند دارد و در ۱۲ ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر مجموعا ۱.۴ میلیارد دلار فروش داشته است.

طبق اعلام اریکسون انتظار می‌رود که این قرارداد با تایید سهام داران و رگولاتوری در نیمه اول سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.

منبع: WSJ

https://pvst.ir/b9k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو