skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش هفتگی بازار رمزارزها: فناوری‌های جدید قیمت رمزارزها را افزایش می‌دهند

۲۹ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ آذر ۱۴۰۰

اقدام فیس‌بوک برای تغییر نام شرکت مادر به متا موجب شد تا توکن‌های پروژه‌های متاورسی افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کنند. سال‌ها از آغاز روند توسعه و سوددهی پروژه‌های حوزه رمزارز می‌گذرد و کارشناسان دنیای کریپتو همواره سعی می‌کنند سرمایه‌گذاران را به سمت سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که از نظر فنی امکان حل مشکلات را دارند، سوق دهند، پروژه‌هایی که درست نقطه مقابل کوین‌هایی مانند دوج و شیبا قرار دارند، در این نمونه از کوین‌ها صرفا هیجان و تبلیغات باعث رشد قیمت آنها می‌شود. در هفته‌ای که گذشت باوحود اینکه بازار روند اصلاحی داشت اما این پروژه‌های با ثبت کندل‌های سبز به رشد خود ادامه‌دادند.

یک‌شنبه ۲۳ آبان

یک‌شنبه خروج بیت‌کوین و اتریوم از صرافی‌های رمزارزی که از هفته قبل از آن آغاز شده بود ادامه داشت، در این شرایط مشتاقان بیت‌کوین و اتریوم اقدام به خرید این رمزارزها کرده و آنها را به کیف‌پولهای خود انتقال داده‌اند. شاخص ترس و طمع بیت‌کوین عدد ۷۴ را نشان می‌داد. اتریوم در این روز تقریبا ۲۰ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده بود که رکورد جدیدی را در یک ماه گذشته برای خود ثبت کرد. با وجود اخبار مثبت و رشد قیمتی، تحلیلگران منتظر یک اصلاح قیمت عمیق‌تر در بازار بودند و اعتقاد داشتند بدون این اصلاح روند رشد قیمت ممکن است بسیار دشوار شود. ۱۴ نوامبر قیمت بیت‌کوین رشد قابل توجهی نسبت به روز قبل داشت و بالاترین قیمت، یعنی ۶۵ هزار و ۵۵۰ دلار را ثبت کرد و با یک کندل سبز این روز به پایان رسید.

دوشنبه ۲۴ آبان

۱۵ نوامبر باوجود اینکه همچنان روند خروج بیت‌کوین و اتریوم از صرافی‌ها ادامه داشت و مردم دارایی‌های رمزارزی خود را به کیف‌پولهایشان منتقل می کردند، بازار در این روز همانطور که تحلیلگران انتظار داشتند وارد اصلاح قیمتی شد. در این روز ابتدا قیمت بیت‌کوین رشد کرد اما در نهایت در پایین‌ترین نقطه با ثبت یک کندل قرمز به حدود ۶۳ هزار دلار رسید.

سه‌شنبه ۲۵ آبان

در ادامه روند اصلاح بازار در این روز بیت‌کوین افت قیمت شدیدتری را تجربه کرد به طوری‌که قیمت بیت‌کوین تا حدود ۵۸ هزار و ۵۰۰ دلار نیز رسید. روند ورودی اتریوم و بیت‌کوین به صرافی‌ها بیشتر از خروجی بود. در نهایت ۱۶ نوامبر با یک کندل قرمز به پایان رسید .

چهارشنبه ۲۶ آبان

قسمت تحقیقات و سرمایه گذاری صرفای رمزارزی کوکوین اعلام کرد: ۱۰۰ میلیون دلار روی توسعه و توانمندسازی پروژه‌های متاورس سرمایه‌گذاری می‌کند. مارک زاکربرگ اعلام کرد متا در حال توسعه و ساخت دستکشی است تا کاربران بتوانند در دنیای مجازی هنگامی که جسمی را لمس می‌کنند بافت و فشار را حس کنند. ۱۷ نوامبر روند افت قیمتی متوقف و قیمت بیت‌کوین در بازه ۵۸ تا ۶۰ در نوسان بود.

پنج‌شنبه ۲۷ آبان

در ادامه روند اصلاح، بازار رمزارزها ریزش بیشتری را تجربه کرد و قیمت بیت‌کوین در این روز به حدود ۵۶ هزار دلار رسید. شاخص ترس و طمع بیت‌کوین که محدوده‌ای بین یک تا ۱۰۰ را در بر می‌گیرد، در محدوده ۵۴ قرار گرفت، نشان‌دهنده نگرانی کاربران از ریزش‌های قیمتی اخیر بود. بیت‌کوین در این ۱۸ نوامبر کمترین قیمت یک ماه اخیر خود را به ثبت رساند.

جمعه ۲۸ آبان

جک دورسی به عنوان بنیان‌گذاران دو شرکت Square و Twitter وایت پیپر معرفی یک صرافی غیرمتمرکز بیت‌کوین را منتشر کرد. البته اعلام شده این یک صرافی غیرمتمرکز به معنای واقعی کلمه نیست، بلکه یک پلت‌فرم مبادله توکن همتا به همتا است که تحت نظارت Square فعالیت خواهد کرد. قیمت بیت‌کوین در این روز ،۱۹ نوامبر، پس‌از افت‌های شدید رشد کرد و به محدوده ۵۸ هزار دلار برگشت. این روز با یک کندل سبز به پایان رسید. این فزایش قیمت در حالی است که تحلیلگران احتمال اصلاح قیمتی بیشتری را در روزهای آینده می‌دهند.

شنبه ۲۹ آبان

بازار بیت‌کوین در هفته گذشته با نوسانات زیادی روبه‌رو بود و پس از حدود یک ماه برای اولین بار محدوده پایین‌تر از ۵۶ هزار دلار را تجربه کرد. این در حالی‌ است که بر اساس داده‌های درون شبکه‌ای هولدرهای بلندمدت همچنان دست به فروش نزدند و از فرصت خرید ایجاد شده برای خرید و انباشت بیشتر بهره برده‌اند. باشگاه فوتبال بارسلونا که ۵ روز پیش یک قرارداد تجاری با بازار توکن‌های غیرمثلی(NFT) یا توکن غیرهمتا اونیکس (Ownix) امضا کرده بود، همکاری خود در این قرارداد را متوقف کرد. قرار بود مجموعه‌ای از توکن‌های غیر مثلی بارسلونا چند روز دیگر در این پلتفرم عرضه شود. تا کنون قیمت بیت‌کوین نسبت به روزگذشته حدود هزار دلار رشد داشته است.

https://pvst.ir/b7y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو