skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

طبق اطلاعیه مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وابسته وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی

ناشران دیجیتال نباید از عنوان پلتفرم‌های فیلتر شده روی محصولات خود استفاده کنند

تحریریه پیوست

۲۴ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ناشران دیجیتال و متقاضیان دریافت جواز تکثیر نرم‌افزارهای خارجی را از استفاده از نام و عنوان پلتفرم‌های خارجی که طبق قوانین کشور فیلتر شده‌اند منع کرد.

به گزارش پیوست، در پیامکی که برای ناشران دیجیتال ارسال شده است قید شده که آنان نمی‌توانند از نام پلتفرم‌هایی مانند تلگرام، یوتیوب و توییتر به هر شکل اعم از محیط نرم‌افزار یا روی بسته نرم‌افزاری خود استفاده کنند.

طبق اطلاعیه‌ای که از سوی مدیریت اداره صیانت و بررسی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی برای ناشران دیجیتال و نمایندگان آنها ارسال شده است، اگر نرم افزای نام پلتفرم‌های فیلتر شده را روی بسته‌های نرم‌افزاری خود ثبت کنند به آنها هولوگرام تعلق نمی‌گیرد.

پیامک ارسال شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ناشران دیجیتال

ناشر دیجیتال شخص حقیقی یا حقوقی است که مجوز عرضه و نشر محصولات و عناوین بر حامل دیجیتال، نشر بر خط، نشر تصدی پیامده (سامانه پیامکی)، نشر کاربر محور و … را از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی دریافت کرده است.

هولوگرام‌دار کردن تمام نر‌م‌افزارهای تولیدی در بازار ایران یکی از برنامه‌های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد است که با هدف پاکسازی بازار از محصولات ناسالم و با محتوای نامناسب انجام می‌شود. از همین رو تمامی نرم‌افزارها بایدپیش از اینکه در بازار توزیع شوند از مرکز توسعه فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال هولوگرام دریافت کنند. این قانون مربوط به کپی رایت داخلی نرم افزار است و مطابق آن بررسی، گواهی ثبت، شناسنامه نرم افزار و پروانه انتشار پس از تکثیر هولوگرام تحویلی از سوی این مرکز روی آثار درج می شود.

در شرایط فعلی بسیاری از ناشران دیجیتال آدرس‌های شبکه‌های اجتماعی خود را روی بسته‌های نرم‌افزاری خود برای ارتباط بیشتر با مخاطبانشان درج کرده‌ بودند که با این اطلاعیه به نظر می‌رسد باید اقدام به حذف آنها از روی بسته‌های محصولات خود کنند.

https://pvst.ir/b5i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو