skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری تلنور و گوگل کلود برای دیجیتالیزه کردن عملیات‌های مخابراتی

۲۵ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دو شرکت تلنور (Telenor) و گوگل، متعلق به شرکت الفابت، از همکاری خود برای دیجیتالی کردن فعالیت‌های مخابراتی تلنور خبر دادند. طبق این بیانیه آنها در حال بررسی راه‌هایی هستند تا با همکاری یکدیگر خدمات دیجیتالی را به مشتریان این غول مخابراتی ارائه کنند.

به گزارش پیوست طبق اعلام مدیران عامل این شرکت‌ها به رویترز، این دو نه تنها از خدمات گوگل کلود برای تقویت آی‌تی و شبکه‌ی تلنور استفاده می‌کنند بلکه سعی دارند ابزارهای دیجیتالی را هم در اختیار مشتریان تلنور بگذارند.

تلنور که شرکتی مخابراتی در اسلو است به ۱۷۲ میلیون مشتری خدمت رسانی می‌کنند. نیمی از درآمد این شرکت از آسیا و نیمی دیگر از شمال اروپا تامین می‌شود.

سیگو برکه، مدیرعامل تلنور، گفت که این پروژه دیجیتال سازی تحول بزرگی برای تلنور است و یکی از اهداف آن دستیابی به جریان‌های جدید مالی است.

او گفت: «من فکر می‌کنم آینده شرکت‌های مخابراتی فراتر از ارتباط و اتصال است و آنها باید به در کنار اتصال به دنبال ارزش افرینی باشند.

برکه افزود، با توجه به وابستگی روزافزون شبکه‌ها به نرم‌افزار، تلنور به یک بخش مبتنی بر ابر نیاز دارد و توانایی‌های گوگل در مدیریت داده، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی این شرکت را به گزینه مناسبی برای این همکاری تبدیل کرده است.

به گفته او: «دیجیتالی کردن عملیات‌ها به معنای روان‌تر کردن آن است. شما با این کار می‌توانید قطعی‌ها را قبل از وقوع پیش‌بینی کنید. با جابجا کردن یک سری از فرآیندهای بک‌اند (Backend)، می‌توانید تجربیات مشتری را روان‌تر و بهتر کنید»

توماس کوریان، مدیرعامل گوگل کلود، می‌گوید دیجیتالی کردن عملیات اصلی یک شرکت مخابراتی به بزرگی تلنور و البته ارائه پیشنهادات مشترک تجربه تازه‌ای برای گوگل کلود است.

این دو شرکت در اولین اقدامات خود قصد دارند پلتفرمی را برای شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) ارائه و فرایند‌های آنها را دیجیتال کنند.

کوریان می‌گوید: «مساله به بهینه سازی مراکز داده و انتقال مراکز داده به ابر محدود نمی‌شود. کاری که ما برای شرکت‌های کوچک و متوسط انجام می‌دهیم،تنها ایفای نقش به عنوان یک عرضه کننده تکنولوژی نیست بلکه پیشنهادی مشترک برای مشتریان این بخش خواهد بود.»

منبع: Reuters

 

https://pvst.ir/b5j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو