skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: از توانمندی بخش خصوصی بهره‌مند شویم

۲۳ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در دیدار با اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران بر استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی نصر تهران، محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نخستین نشست رسمی برون‌سازمانی خود، میزبان رئیس و اعضای هیأت مدیره نصر تهران شد تا ضمن هم‌اندیشی و تبیین همکاری‌های مشترک، از موانع و مشکلات موجود در صنف فاوا مطلع شود.

خوانساری در این نشست گفت: «پیشرفت در کشور بدون فناوری اطلاعات ممکن نیست. به همین منظور در تلاشیم ضمن ارتباط با فعالان بخش خصوصی صنف فناوری اطلاعات، از توانمندی آنها در شکل‌دهی، تصمیم‌گیری، مقرره‌گذاری، نیازسنجی‌ و طراحی پروژه‌های مهم و تاثیرگذار استفاده کنیم.»

او مهارت‌افزایی نیروی انسانی متخصص در این حوزه را نیازی جدی حال حاضر کشور خواند و ادامه داد: «جایگاه ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی آموزش و تربیت نیروی متخصص در دانش فناوری اطلاعات بالاست، اما تولید مدرک تحصیلی بدون وجود مهارت، نیاز جامعه‌ی کار در بخش دولتی و بخش خصوصی را برطرف نمی‌کند.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات برگزاری دوره‌های خاص و تشکیل برخی رشته‌های دانشگاهی مورد نیاز را راهکار مناسبی برای تأمین نیروی انسانی در این حوزه دانست.

خوانساری با ترغیب بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در بخش خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات بر لزوم گسترش این شبکه تأکید کرد و افزود: «طراحی مدل اقتصادی پایدار رمز ماندگاری خدمت است، که با همکاری بخش خصوصی قابل طراحی است.»

در بخش دیگری از این نشست، رئیس و اعضای هیأت رئیسه، جمعی از اعضای هیأت مدیره و رؤسای سه رسته توسعه نرم‌افزار، سخت‌افزار و ارتباطات و خدمات فناوری ارتباطات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ضمن معرفی این سازمان، به طرح موضوعات مربوط به همکاری‌های مشترک پرداختند.

شکل‌دهی ارتباط موثر و پایدار بین بخش خصوصی و حاکمیت، ارتقای جایگاه نصر، بهره‌گیری از توان و جایگاه قانونی نصر و به ویژه نصر تهران در تنظیم‌گری، کاهش تصدی‌گری دولت و برون‌سپاری اجرای برخی وظایف حاکمیتی به نصر، و همچنین نحوه بهره‌گیری از توان بخش خصوصی و به ویژه اعضای نصر تهران در توسعه شبکه ملی اطلاعات از اهم موضوعات مطروحه بود.

بررسی موضوعات فعال نصر تهران در حوزه تهیه پیش‌نویس آئین‌نامه‌های تنظیم‌گر، برنامه‌های قابل اجرا برای ارتقای جایگاه مرکز داوری نصر تهران، برون‌سپاری تهیه پیش‌نویس‌ آیین‌نامه‌ها و لوایح به تیم حقوقی نصر تهران، تهیه استانداردهای خدمات دولت الکترونیکی و بهره‌مندی از توان مشاوران رسمی عضو سازمان در پیش‌برد اهداف دولت از دیگر موضوعات مطرح شده توسط نمایندگان این سازمان در دیدار با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

به‌عنوان راهکار پیشنهادی جهت پیش‌برد موضوعات مطرح شده، برگزاری جلسات منظم بین مدیران و نمایندگان دو مجموعه، عضویت نمایندگان دو طرف در کمیسیون‌ها و کارگروه‌های طرف مقابل و تشکیل کارگروه‌های مشترک برای موضوعات اساسی مورد توافق طرفین قرار گرفت.

https://pvst.ir/b4n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو